İnternet

Youtube artık Türkçe! Youtube Türkiye yayınlandı !

< 1 dakika okuma süresi

YouTube Türkiye Türkçe

En fazla kullanılan video paylaşım sitesi olan youtube.com ‘u artık dileyen herkes Türkçe kullanabilecek. Bugün öğlen saatlerinde eklenen yeni dil seçeneği ‘Türkçe’ Google Türkiye Blog sayfasından duyuruldu. Bugün youtube.com.tr & youtube.com adreslerine tıklayan kullanıcılar yukarıdaki resimdeki uyarıyla karşılaşarak bunu öğrendi.

Türkiye Gazetesinin haberine göre: Google Levent Türkiye ofisinde video konferans yoluyla basın toplantısı düzenleyen Youtube Ürün Yönetim Müdürü Matthew Glotzbach, “Son 3-4 yıldır Youtube’un yerelleştirilmiş bir sürümünü yayına hazırlamak için hem Türk yetkililerle yoğun görüşmeler gerçekleştirdik, hem de bu işin teknolojik boyutunu geliştirdik. Bugün çok heyecanlıyım, çünkü Youtube’un Türkiye sürümü yayına girmiş bulunuyor” dedi.
Youtube’un Türkiye sürümünün üç önemli yenilik getirdiğini belirten Glotzbach, “Birincisi, Youtube Türkçe olacak. Hem Türkiye’de, ana dili Türkçe olanlar, hem de Türkiye dışında siteyi Türkçe kullanmak isteyecekler Youtube’a Türkçe olarak erişebilecekler. İkinci olarak, Youtube’un Türkiye sürümü sadece bir çeviriden ibaret değil. Kullanıcılar, Türkiye’ye özgü içeriği olan bir anasayfa görecekler. Üçüncü olarak da, sitenin Türkiye sürümüne “youtube.com.tr” adresinden ulaşılabilecek” şeklinde açıklama yaptı.
“Youtube.com.tr” adresinin bugün içinde aktif hale geleceğini belirten Glotzbach, kullanıcıların ayrıca sitedeki yerelleştirme seçenekleri arasından Türkçe’yi seçerek de Türkiye sürümüne ulaşabileceklerini kaydetti.

Benim de uzun zamandır beklediğim Türkçe dil tercihi ve Türkiye video akışı Google Türkiye’nin blog sayfasından şöyle duyuruldu:

Dünyanın her yerinden kullanıcılar YouTube‘un sunduğu eğlence ve fırsatları seviyor. Bugün,YouTube‘u Türkçe kullanıma sunmanın heyecanını yaşıyoruz. Bundan böyle lokasyonunuzu Türkiye olarak belirttiğinizde, lokal içeriğe göre tavsiye edilen kanal ve videoları içeren, tamamen Türkçe bir deneyim yaşayabileceksiniz.

Her yaştan videosever kullanıcılarımızın platform üzerinden birbirleri ile etkileşime geçerek, fikirlerini paylaşmalarını, yeni izleyiciler edinmelerini ve böylece Türkiye’nin kültürünü YouTubedünyası içinde daha fazla yansıtmalarını heyecanla bekliyoruz. Ama tabii bu daha sadece ilk adım. İçerik sağlayıcıların YouTube üzerinden kazanç elde edebilmelerini sağlayacak süreçlerin kısa bir süre sonra hayata geçirilmesi için çalışıyoruz. Ama şimdilik sitenin keyfini çıkarın ve yaratıcılığınızı tüm dünya ile paylaşın.

Her zaman olduğu gibi yorumlarınız bizim için önemli, geri bildirimlerinizi bekliyoruz!

Oyunuz kaydedildi! Şimdi paylaşabilirsiniz!


Ne Düşünüyorsun?
  • Beğen
  • Hahaha
  • Sevimli
  • İnanılmaz
  • Üzgün
  • Sinirli
To Top