Bilinmesi gerekenler

Yok artık Tayyip daha neler yahu! Yine Sansür!

< 1 dakika okuma süresi

Bu sabah nette dolaşırken bir haber dikkatimi çekti. Üniversite öğrencisi 22 yaşındaki Barış Ünver kendi blogunda Başbakan Tayyip Erdoğan’ın meydanlarda söylediği “CHP, MHP terör örgütüyle ruh üçüzü oldu” sözlerine atıfta bulun arak Başbakan Tayyip Erdoğan için Öcalan’ın ruh ikizi” diye bir söylemde bulunuyor. Erdoğan da bu yazı için 2 yıllık hapis istemiyle dava açıyor. =)  Duruşma 21 Nisan 2011 tarihinde yapılacak. Erdoğan bu tavrıyla düşünce özgürlüğüne bariz olarak sansür uygulamış oluyor.
Diktatörlüğe doğru gidildiğine inanmakta haklı olduğumu bir kez daha anladım.  Üstün demokrasiye geçmedik mi biz? Özgürlükler daha da artacak denmedi mi? Gerçi daha neler dendi ben de bunlara takılıyorum. =)
Aslında aynısını “CHP, MHP terör örgütüyle ruh üçüzü oldu” diyerek O da söylüyor. Ama şu arkadaş bu söze atıf yapınca suçlu oluyor çelişkiye bak, sansüre bak Allah aşkına !
Bunun üstüne ne söylenir ki:
Barış Ünver, kardeşim bende davanda yanındayım.  Allah bu süreçte sana sabır versin. Ne de olsa sabrın sonu selamet, inşallah bunu da atlatırsın. Tüm iyi dileklerim seninle…

Cumhuriyet’ten Kıvanç El’in haberi şöyle:

Beyn.org adlı kendi blog sayfasında çeşitli yazılar kaleme alan üniversite öğrencisi Barış Ünver (22) referandum sürecinde AKP ve açılımı eleştiren bir yazı kaleme aldı. Başbakan Tayyip Erdoğan’ın meydanlarda söylediği “CHP, MHP terör örgütüyle ruh üçüzü oldu” sözlerine atıfta bulunan Ünver, Abdullah Öcalan’ın devlet ile olan temasının da değerlendirildiği yazıda Erdoğan ile aynı kelimeler kullanılarak, “Erdoğan da Öcalan ile ruh ikizi oldu” dedi.
Bu yazı üzerine Erdoğan, üniversite öğrencisi hakkında suç duyurusunda bulundu. Erdoğan suç duyurusunda, “kişilik haklarına saldırı kastıyla fevkalade ağır, katlanılması ve tahammülü gayri kabil hakaretlerde bulunulduğunu” iddia etti. Suç duyurusu üzerine Ankara Cumhuriyet Savcısı Osman Atalay, Ünver hakkında 2 yıl hapis istemiyle Sulh Ceza Mahkemesi’ne dava açtı. Ünver, soruşturmada alınan ifadesinde, yazının amacının sadece eleştiride bulunmak olduğunu, hakaret amacı taşıyan kelimeleri kullanmadığını vurguladı.
Ünver, ceza alırsa, atama veya seçilmeye tabi tüm memur hizmetlerinden de yararlanamayacak.”

Oyunuz kaydedildi! Şimdi paylaşabilirsiniz!


Ne Düşünüyorsun?
  • Beğen
  • Hahaha
  • Sevimli
  • İnanılmaz
  • Üzgün
  • Sinirli
To Top