Eğlencelik

Yılbaşı Gecesi İçin Evde Hazırlayabileceğiniz Kokteyl Tarifleri

2 dakika okuma süresi

Yılbaşına çok az kaldı belkide çoğunuz şimdiden  planınızı hazırladınız, kiminiz dışarıda kiminiz evde yeni yıla girecek. Benim anlatacaklarım ise evde girecek arkadaşlar için elimizde olan içkilerle o gecemizi dahada güzelleştirmek.

Bu arada belirteyim yazın bodrumda barmenlik yapıyorum.

Kokteyl tariflerimi 2 ye ayıracağım;

  1. İmkan olup tüm malzemeyi alabilecek olanlar
  2. Biz öğrenciyiz bizde az malzeme olur gardaş diyecek olanlar.

 

Evde Mojito Yapımı

Tüm malzemeyi alıcak arkadaşlar için;

1 adet rom bacardi veya havana tercih edin dahada uygun isterseniz captain morgan alabilirsiniz

Yarım kilo lime limon

200 gram nane

Esmer şeker ve pudra şekeri

Soda veya Gazoz

Hazırlanış

Limonları güzelce 4 e veya 6 parcaya ayırın, büyük bir bardağa 7 8 adet nane ile birlikte atın üstüne bir yemek kaşığının 3 te 2 si kadar esmer şeker koyun ve bir tokmakla ezin fazla ezmeyin nane tadı çok yoğun olmasın. Daha sonra üstüne buz ekleyin buzları tokmakla ezerek parcalaya bilirsiniz veya adet olarakta atabilirsiniz, 7 8 cl kadar rom ekleyin ve sodayı koyun eğer cok fazla köpük oluşursa limon fazla gelmiş demektir onun için yavaş yavaş dökün köpürürse tekrar rom ekleyin, güzelce karıştırın ve pudra şekeri serpin. Eğer şekersiz yapmak isterseniz tarife şeker eklemeyin soda yerine sprite koyun.

Fakir Mojito’su

Şimdi sıra bizim gibi universiteli arkadaşar için

1 adet rom dahada kötüyse halimiz 1 adet vodka veya gin

Yarım kilo limon

200 gram nane

Şeker

Soda

Hazırlanış;

Yukarıda yazdıgım gibi aynısı yani biz sadece rom yerine vodka veya gin ekleyecegiz ve limonumuz lime değil bildigimiz sarı limon olucak, aynı şekilde hazırlıyoruz ve güzelce içiyoruz.

 

Cosmopolitan Yapımı

Malzemelerimiz

1 adet vodka (tercihen absolute citron)

1 adet Portakal Likörü (tercihen cointreau)

Kızılcık Suyu

Limon Suyu

Hazırlanış;

Bir karıştırıcıda 3-4 cl kadar vodka 2-3 cl kadar  portakal likörü 4-5 cl kadar kızılcık suyu 3 cl kadar limon suyunu guzelce karıştırıyoruz. Mikser kullanmanız daha güzel olur içinde buzlarda kırılır ve daha narin bir tad oluşur. Karıştırdığımız karışımı bir bardağa döküyoruz ve afiyetle tüketiyoruz. Tadı cok güzel olan bir kokteyldir kolaylıkla içilir fakat alkol oranı fazla oldugu için cabuk çarpar anlamazsınız.

Fakir Cosmopolitan’ı

1 adet vodka

1 adet portakal suyu ( portakal likörü bizim neyimize)

1 adet vişne suyu

1 adet limon suyu

Hazırlanış;

Yukarıda ne yazarsam yazayım boşverin, gece clublerın yuzde 90’ında bu tarifle yapılır hiç biri içine orjinal malzeme eklemez yani boşverin arkadaşlar.

Portakal likörümüz olmadıgı için biz vodkamızı fazla koyacagız 8-9 cl kadar üstüne 5 cl kadar portakal suyu 5-6 cl kadar vişne suyu 3-4 cl kadar limon suyu ekleyip karıştırıyoruz ve afiyetle içiyoruz.

 

Margarita 

1 adet tekila tercihen olmeca

Portakal Likörü (cointreau)

150-200 gram  lime limon

Tuz

Şeker şurup

Hazırlanış;

4-5 cl kadar tekila, 2-3 cl kadar portakal likörü ve bir damla şeker şurubu güzelce karıştırıyoruz. Mikserde yapmak daha iyi olur buzla birlikte.

Bardagımızı hazırlamak içinse misket limonunu 2 ye bölüp bardağın agzında güzelce gezdirip bardagın agzını ıslatıyoruz ve tuza batırıyoruz hazırladıgımız karışımı üstüne ekliyoruz ve afiyetle içiyoruz.

Fakir Margarita’sı

1 adet vodka veya gin

150-200 gram limon

Portakal Suyu

Şeker

Tuz

Hazırlanış;

Aynı şekilde arkadaşlar 5-6 cl vodka 5-6 cl portakal suyu ve bir çay kaşığı şekeri güzelce karıştırıyoruz. Bardagımızıda aynı sekilde hazırlayıp ustune dokuyoruz ve içine biraz limon sıkıyoruz, içinde vodka oldugu için fazla hissedilmesin.

 

Afiyet olsun

Şuanlık 3 kokteyl paylaşmak istedim yazım sevilir istek olursa başka kokteyleride paylaşırım.

 

 

 

 

Oyunuz kaydedildi! Şimdi paylaşabilirsiniz!


Ne Düşünüyorsun?
  • Beğen
  • Hahaha
  • Sevimli
  • İnanılmaz
  • Üzgün
  • Sinirli
To Top