İnternet

Yeni facebook profili “Timeline” ( Zaman Tüneli )

< 1 dakika okuma süresi

Facebook CEO’su Mark Zuckerberg, kullanıcı profilini görsel bir resim albümüne dönüştüren Timeline özelliğini tanıtmıştı.

San Francisco’da düzenlenen F8 Konferansı’nda tanıtılan bu özellik ile kim olduğunuzu, neler yaptığınızı ve nerelerden geçtiğinizi kolaylıkla görebileceksiniz. Facebook profilleri, şu anda yaptığınız şeyleri göstermek için iyi bir alan olmasına rağmen, sizin ya da arkadaşlarınızın geçmişte yapıtğı şeyleri paylaşmak için pek uygun değil.

Bu boşluğu doldurmak için de Facebook Profil sayfasının tamamen yenileştirilmiş hali olan Timeline özelliği geliyor. Facebook, sitedeki geçmişinizde bulunan fotoğrafları, durum güncellemelerini ve etkinlikleri sizin zaman çizginize otomatik olarak ekliyor. Bunun yanı sıra kullanıcılar da eski fotoğraflarını ve diğer içerikleri bu bölüme kendileri ekleyebilecekler.

Yeni profil tasarımında, Facebook Places sayesinde bulunduğunuz yerlerin bir haritasını görmek de mümkün. Bu özellik ile doğum yerinizi bile işaretleyebilirsiniz.

Timeline özelliğinin amacı, Facebook üzerinde paylaştığınız tüm içeriği tekrar su yüzüne çıkarmak. Yaptığınız durum güncellemesi eskidi ise, o güncellemeyi bir daha görme ihtimaliniz oldukça zayıf. Facebook ekibi de sosyal ağı, arkadaşlarınızın kim olduğunu keşfederken kendinizi de ifade ettiğiniz bir alan haline getirmek istiyor. Timeline özelliği ile de bu “keşif” süreci oldukça eğlenceli olacağa benziyor.

Timeline özelliğinin birkaç hafta içinde herkese ulaşması bekleniyor. Facebook’un merakla beklenen bu özelliğinin neye benzediğini merak ediyorsanız, aşağıdaki tanıtım videosuna göz atabilirsiniz.

https://www.facebook.com/about/timeline

Oyunuz kaydedildi! Şimdi paylaşabilirsiniz!


Ne Düşünüyorsun?
  • Beğen
  • Hahaha
  • Sevimli
  • İnanılmaz
  • Üzgün
  • Sinirli
To Top