Sponsorlu

Web Tasarım ve SEO ilişkisi

< 1 dakika okuma süresi

Dijital Dünya’nın günümüzde yaygınlaşması ile bu alanda ihtiyaçlarda oldukça hızlı bir şekilde artmaktadır. Evimizdeki buzdolabından tutun, kol saatimize kadar dijital hayatımıza girmiş durumdadır. Dijital Dünya’nın insanlarda kattığı olumlu yönler gibi şirketlere de bir çok etkisi olmuştur.

Firmalar ürünlerini e-ticaret siteleri ile satmaya başlamış, reklam bütçelerinin çoğunluk kısmını dijitale yapmışlardır. Bunun yanı sıra kişilerde blog vb. kanallar ile içerik yayıncısı olmaya yönlenmiştir.

Eğitim alanından baktığımızda üniversitelerin bir çoğunda Dijital pazarlama, sosyal medya uzmanlığı gibi alanlar açılarak kalifiye eleman oluşturulmaktadır.

Web tasarım : Firma ve kişilerin ihtiyaçlarına yönelik hazırlanan tasarımlarda gerek bilgi vermek gerekse ürün/hizmet satışı gibi konularda hedefleme yapılarak kullanıcılara deneyim sunulmaktadır.

bulutinteraktif

Dijital pazarlama : Bir ürün veya hizmet düşünebilirsiniz. Bu ürünü bilgisayar veya mobil cihazın olduğu her yerden size sunulduğunu ve satın almaya eğilim vermenize zorlanıyorsunuz.

Sosyal Medya : Hayatımızın çeşitli alanlarında kullandığımız mecralarda kişisel bilgilerimizi, ilgi alanlarımızı, hoşlandığımız öğeleri belirtiyoruz. Sosyal medya platformları da bunları iyi bildiği için bize ona göre içerik, ürün, hizmet sunarak dijital pazarlamaya katkı sağlamaktadır.

SEO : Web sitesi sahibi olan şahıs ve firmaların arama motorlarında arama yapıldığında kullanıcıların karşısına çıkmaya yardımcı olan bir optimizasyondur. Hedef kelimelerde üst sıralarda yer alarak kullanıcıların sitemize gelmesine gelerek dönüşüm (satın alma, arama, okuma vb.) sergilemesine yardımcı oluyoruz.

Google Reklam : Arama motorlarına veya kitlenizin bulunduğu platformlara reklam vermenize yardımcı olur. Arama motorunda istediğiniz kelimede reklam vererek kullanıcıları sitenize çekebilirsiniz. Veya sitenize gelen kullanıcılara farklı mecralarda reklamlar sunarak kullanıcıları etkileyebilirsiniz.

Oyunuz kaydedildi! Şimdi paylaşabilirsiniz!


Ne Düşünüyorsun?
  • Beğen
  • Hahaha
  • Sevimli
  • İnanılmaz
  • Üzgün
  • Sinirli
To Top