Sağlık

Vücut Bakım Kremlerinin Önemi

2 dakika okuma süresi

Lancome Blanc Expert Ultimate Whitening Hydrating Cream Duo PackHepimiz iyi  ve sağlıklı bir cildimizin olmasını isteriz.Bunun için kendimize iyi bakıp belli başlı vücut bakım ürünleri kullanarak cildimizin ve tenimizin sağlıklı olmasını sağlarız.Vücut bakım ürünleri her yaşta kullanılabilinen ve cinsiyete , yaşa göre farklılık gösteren ürünlerdir.Bayanlara özel olan kremler , bayanların tenine göre yapılmıştır.Aynı şekilde erkeklere özel de vücut bakım kremleri yapılmıştır.Erkeklerde kendi yaşlarına göre vücut bakım kremlerinden kullanmalıdırlar.

Birçok krem çeşidi vadır. Bunlardan leke açıcısı i yumuşatıcısı , çatlak gidericisi , el ve yüz kremleri gibi birbirinden çeşitli kremler vardır.Bu kremlerden kullanırken dikkat etmemiz gereken konulardan biri acaba doğru kremi , doğru yerde kullanıyor muyuz. Bir başak soru ise kullandığımız kremin tenimize yani bize uygun olup olmadığı da önemlidir.Bayanlar için özel olarak üretilmiş gündüz bakım kremleri vardır.Bu kremleri gündüz evden çıkmadan önce  sürmelisiniz.Aynı şekilde yine bayanlar için gece yatmadan önce de sürülen kremler vardır.Onlarda gözaltı kapatıcı ve benzeri kremlerdir.Büyük çoğunluğu bu kremlerin gece yatmadan önce makyaj silindikten sonra sürülür.

En çok kullanılan kremlerden biri de  lancome nemlendirici krem çeşitleridir.Çünkü nemlendirici krem her makyaj öncesi sürülür.Nemlendirici kremler her gün sabah akşam sürüldüğü için çok çabuk tükenir ve fazlaca alınır.Bayanların nemlendirici krem kullanmaları doktorlar tarafından da tavsiye edilir.Nemlendirici kremler derinin yüzeyini bir yağ tabakası şeklinde kaplar ve de su kaybını engeller.Nemlendiriciyi ne sıklıkla kullanmamanız gerekir.Derinin kuruluğuna göre uygulama sıklığı da değişir. Aşırı kuru ciltler 3-4 saatte bir uygulama gerektirirken, daha az kuru ciltler için ise sadece geceleri kullanılan bir hafif nemlendirici yeterlidir.

Kapatıcı tarzda olan nemlendiricilerin aşırı ısıtmasına bağlı gelişir ve yanma hissi yaratır. Bazı kişiler bazı nemlendiricileri kullandıklarında yanma hissi oluşurken, bazılarında daha sık gelişir. . Bu reaksiyon sıklıkla bir alerji olmaktan çok, nemlendiricinin içindeki maddelere karşı gelişen tahriş reaksiyonudur. Eğer tahriş geçici olursa nemlendirici kullanılmaya devam edilir. Bununla birlikte yanma devam ederse tolere edilebilecek başka ajanlar kullanılmalıdır.Kapatıcı tarzda nemlendirici fazla kullanmamalısınız.Çünkü bu tarz kapatıcı tarzda nemlendiriciler insanın yüzüne zarar verip sivilce çıkmasına neden olabiliyor.

Nemlendirici krem çeşitlerinden faydalanmak için belli başlı e-ticaret sitelerinden faydalanıp , bütçenize en uygun olan nemlendirici kremi alabilirsiniz.

Oyunuz kaydedildi! Şimdi paylaşabilirsiniz!


Ne Düşünüyorsun?
  • Beğen
  • Hahaha
  • Sevimli
  • İnanılmaz
  • Üzgün
  • Sinirli
To Top