Bilinmesi gerekenler

Van Depremi değil Van saldırısı ! ( Gerekçeleriyle )

5 dakika okuma süresi

Bundan tam 9 yıl önce henüz lisedeyken tarih hocam “yakında savaşlar; silahlarla, bombalarla değil, doğal afetlerle olacak” dediğinde çok şaşırmıştım ve bunun olmasına hiç olasılık vermemiştim. Fakat zamanla düşündükçe hak vermeye başladım. Bu günde yaşadığımız Van depremi 9 yıl önce  duyduklarımı doğruluyor sanırım. Peki neden Van? Bi taşla 2 kuş amacında olabilirler mi ? Van’ın olası bir test saldırısı düşünülerek İran’a yakın olmasının ve kürt kökenli vatandaşlarımızın bölgede çoğunluğu oluşturmasının bi önemi var mıdır?
Gerçekten bunu düşünmesi bile çok korkunç fakat peki bu iddialar doğrulanır ve ispatlanırsa tüm insanlığı neler bekliyor? Amerika bu durumda Dünyanın tek ve tartışmasız hakimi olmuyor mu ? Tüm yeraltı kaynaklarını ve zenginliklerini sömürmek için bi an bile düşünmeden kan gölüne çevirdiği onca yerden sonra hazır elinde böyle bir güç varken Türkiye ile dost olmaya çalışıyormuş gibi yapmasına gerek kalır mı !

Bu  düşüncenin doğruluğunu güçlendiren faktörler şunlar

Yüksek Frekanslı Etkin Güneşsel Araştırma Programı HAARP

Yüksek Frekanslı Etkin Güneşsel Araştırma Programı (İngilizce: High Frequency Active Auroral Research Program) ya da kısaca HAARP, ABD Ordusu, ABD Donanması ve Alaska Üniversitesi tarafından ortak yürütülen İyonosfer’in özelliklerini ve davranışlarını araştırmak üzere Alaska’da sürdürülen çalışmadır. İlk kez Sırp asıllı Amerikalı bilimadamı Nikola Tesla tarafından ortaya atılmış bir fikirdir.

Bu projenin hayata geçirilmemesi için birçok ülkede kampanyalar olmuştur. Çünkü HAARP projesi iklim kontrol ve yapay deprem silahı olarak kullanılabilme iddialarından dolayı çok tartışmalı bir konu halini almıştır.

HAARP, Pentagon’un kontrolünde ve ABD ordusunun hizmetinde olan önemli bir projedir.

Alaska’daki HAARP antenleri
Alaska’daki merkezde şu anda, yüksek frekansta radyo sinyali yayınlayabilen toplam 180 adet anten bulunmaktadır. Bunların yanı sıra, çok yüksek frekanstaki sinyallerle ilgili çalışmalarda kullanılacak olan bir radarın yapılması da planlanmaktadır.

HAARP projesi kapsamında, iyonosferin ısıtılması yoluyla ELF (çok düşük frekans) dalgaları da üretilmektedir.

Elektromanyetik dalgalar üzerine birçok deneyin yapıldığı bu alan uçaklar için çok tehlikelidir. Bu yüzden HAARP tesislerinde, uçak kontrol sistemi kurulmuştur. Herhangi bir uçağın yaklaşması durumunda antenlerin faaliyetleri otomatik olarak durdurulmaktadırlar.

Peki neler yapabilir bu HAARP ?

Projenin karşıtlarından biri olan, ülkenin en ünlü jeofizikçilerinden Prof.Gordon J.F.MacDonald’e göre, elektromanyetik teknoloji bakın daha neler yapabilir:

 1. İklimleri değiştirebilir,
 2. Kutupları eritebilir veya yerinden oynatabilir,
 3. Ozon tabakası ile oynayabilir,
 4. Deprem yaratabilir,
 5. Okyanus dalgalarını kontrol edebilir,
 6. Dünyanın enerji alanları ile oynayarak, insan beynini kontrol altına alabilir,
 7. Radyasyon yaymayan termonükleer patlama oluşturabilir…

2009 yazında Rus bilim adamları bunaltıcı yaz üzerine?

Rusya’da bilimadamları, boğucu yazdan ABD’yi sorumlu tutmaya başladı.

Hava sıcaklığının 40 derecede seyrettiği Rusya’da bilimadamları, boğucu yazdan ABD’yi sorumlu tutmaya başladı. Buna göre, ABD, HAARP sistemiyle iyonosferde güçlü dalga göndererek Rusya’yı kavuruyor. Komplo teorisi gibi duran bu iddia, ülkenin büyük gazetelerinden Komsomolskaya Pravda Gazetesi’nde enine boyuna ele alındı.

Rusya, gölgede 40 dereceye yaklaşan anormal çöl sıcaklarının ardında düşman eli aramaya başladı. Kavurucu sıcakların doğal olamayacak kadar uzun sürdüğünü dile getirmeye başlayan Rus fizikçiler, “ABD, bize gizli iklim silahı HAARP ile savaş açmış olabilir” görüşünü öne sürmeye başladı.
Sahra çölünü aratmayan Rusya’daki sıcak dalgasını inceleyen Komsomolskaya Pravda gazetesi, bir dizi uzmandan görüş alarak böyle bir ihtimalin bulunduğu sonucuna vardı. En büyük şüphe ise Pentagon’un kontrolünde 1997 yılından beri Alaska’da çalıştırılan yüksek frekans dalga yayıcı HAARP istasyonu üzerinde toplandı.

Tektonik silah
Moskova Devlet Üniversitesi MGU Fizik Fakültesi hocalarından Georgiy Vasilyev, ABD’nin çalıştırmakta olduğu Alaska’daki HAARP istasyonunu resmen jeofizik ve tektonik bir silah olarak tanımladı. Vasiliyev, şunları söyledi:
“Alaska’daki HAARP istasyonu tam güçle çalıştırıldığında, sadece bir saatte 3.5 megawatt elektrik enerjisi tüketiyor. 14 hektar alanı kaplayan 22 metrelik 180 dev anten üzerinde göklere yükselen enerji plazma kümesi oluşturuyor. HAARP çalıştırıldığı günden bu yana, dünyanın değişik bölgelerinde iklim anomalileri gözlenmeye başlandı. Kar yağması gereken yerleri güneş kavururken, Afrika’da kar yağışları gözlenmekte. Bu tuhaf olgular genelde küresel ısınmaya fatura ediliyor. Ama bize göre anomalilerin asıl sorumlusu Pentagon’un HAARP sistemidir.”

Saldırı iddiası
Rusya Silahlı Kuvvetleri’nde iklim uzmanı olarak çalışan Nikolay Karavayev ise Rusya’ya bu yaz iklim silahıyla saldırı düzenlendiğine yüzde 100 emin olduğunu söyledi. Karavayev, şu görüşü savundu:

“ABD Hava Kuvvetleri raporunda net bir dille ‘2025 yılına kadar iklimi müttefikimiz yapmalıyız ifadesi’ yer alıyor. Hatta Pentagon, günümüzde sadece sivil kuruluşların araştırma yapmaya yetkili olduğu uluslararası iklim anlaşmasından çıkmayı da düşünüyor. Bana göre ABD, iklim silahı konusunda öylesine ileri gitti ki yakında bunu gizlemeden dünyaya sergilemeye başlayacak.”

Rusya kavrulurken Avrupa niye serin
Rus uzman Karavayev’e göre, Moskova’nın 40 dereceyle kavrulduğu sırada Avrupa ülkelerinde yaz nispeten daha serin geçiyor. Berlin 18, Varşova 25, Viyana 20, Paris 20 derece. Batıda Ukrayna sınırında etkisini kaybeden yüksek basınç cephesi, Karadeniz kıyılarından kuzeyde Murmansk kutup bölgesine kadar uzanıyor. Ülke sınırlarını takip eden yüksek basınç cephesi onu besleyecek ortam bulunmamasına rağmen dağılmıyor.

Dipnot.tv haberinde bir videodan bahsediyor

Van depremiyle ilgili komplo teorisi video tıklanma rekoru kırıyor ! (Dipnot.tv)

Youtube’da Van depremiyle ilgili yayınlanan bir video tık rekorları kırıyor.
Videoda depremin doğal bir deprem olmadığı teknotik bir saldırı olduğu kuşkusu yaratılıyor.
Amerika’nın HAARP teknolojisiyle dünya üzerindeki depremleri tetikleyebildiği teorisinden yola çıkılarak hazırlanmış video deprem üzerine yaratılan komplo teorilerinin en iyi örneklerinden biri.

DAÜ Doç.Dr.Birol Ertan Van’da yaşanan depremle ilgili?

Birol Ertan Her konuda komplo teorileri olduğu gibi, son dönemde küresel güçlerin doğa olaylarına müdahale edebilecek gizli teknoloji ve silahlara da sahip olduğuna yönelik teoriler geliştirilmeye başladı.
Komplo teorilerini çok abartmamak gerekir, ancak dünyada komplo teorileri değil, komplolar olduğunu ileri sürenleri de ciddiye almakta yarar var.Van’da yaşanan ve yüzlerce insanımızın hayatını kaybettiği depremde yaşamını yitirenlere Tanrı’dan rahmet diliyorum. Yaralıların şifa dileklerimi iletiyorum. Umarım bu acının yaraları kısa zamanda sarılır. Ancak, depremin ilk aşamada kandilli Rasathanesi tarafından 6.6 richter ölçeğinde açıklanıp küçümsenmesinin acil müdahaleyi engellediğini düşünüyorum. Bu tür acemiliklerin bedeli ise can kayıpları oluyor. Depremler konusunda komplo teorileri üretildiğinden söz etmiştim. Bu komplo teorilerinden birisine bir romanda rastlayabilirsiniz. Romanın ismi ÜÇ DÜNYA : Agarta İlluminati Savaşı (Şira yayınları, İstanbul, 2009). Sizlere bu romandan bir bölüm aktarmak istiyorum.

ÜÇ DÜNYA romanından alıntı :

“17 Ağustos 1998’da Türkiye’de yaşanan depremle ilgili çok önemli ve bilinmeyen şeyler anlattı, Agartha’nın Efendisi. Depremin dış müdahale yolu ile gerçekleştiğini, bu dış müdahalenin de ABD’den yönlendirilen İlluminati kontrolündeki Amerikan-İsrailli bir grup tarafından gerçekleştirildiğini söyledi. ”
Agartha’nın Efendisi’ne göre, yaklaşık yüz yıldır doğa olaylarını savaşlarda kullanabilmek için Amerikalılar araştırma yapıyorlar. Amerikalılara daha sonra Ruslar da katılmışlar. Özellikle yapay depremler ile düşman ülkeleri teslim almak için planlar ve araştırmalar yapıldığını ifade eden Agarthalı Bilge Efendi’ye göre, bu konuda Amerikalılar, İsrail ile çalışıyorlar ve önemli ilerlemeler kaydetmişler. İran ve Çin’de depremler meydana getiren T. ismini verdikleri yapay deprem cihazı, Türkiye’deki depremin de sorumlusuymuş. Türk devlet yetkililerinin bilgisi dâhilinde Büyük İstanbul depremini önlemek bahanesiyle Kocaeli Gölcük’teki deniz üssünde T. Yapay deprem cihazı kullanılmış. Cihazın kullanılması sonucu ortaya çıkan çok büyük enerji kontrol edilememiş ve 8.5 richter ölçeği büyüklüğünde bir deprem meydana gelerek 50 binden fazla insan hayatını kaybetmesine neden olunmuş. Bu olay, herkesten saklansa da Ruslar bu olayı öğrenmişler ve depremden hemen sonra yardım amacıyla gönderdikleri casusu gemi, Boğazdan içeri alınmamış. Bu olay, İlluminati’nin yapay deprem makinesinin denemelerinden birisi olarak Türk halkına 50 bin kişiye mal olmuş. “Agarthalı Efendi’ye göre, Tesla isimli yapay deprem makinası, elektromanyetik ışınımları kullanarak enerji nakli gerçekleştiren bir özelliğe sahip olup bu yolla bir bölgeye çok uzaktan, hatta uydu yoluyla havadan enerji depolaması yapabiliyor ve bölgedeki fay hatlarını patlatarak kontrollü yapay depremler gerçekleştirebiliyormuş. Gölcük’te depolanan enerji çok yüksek (tahminden binlerce kez daha yüksek) olduğu için planlanamayan biçimde çok büyük bir deprem gerçekleşmiş ve bu denemede Amerikalıların Tesla isimli yapay deprem makinalarından birisi de deprem sonucu parçalanıp kullanılamaz hale gelmiş. “Efendi’nin anlattıklarını, masal gibi dinliyordum.

Acaba Türkiye’de yapay bir deprem denemesinde binlerce insan yaşamını kaybetmiş midir ? ABD ve Rusya, yapay depremler yaratabilecek bir teknolojiye sahip miydi ?” Yukarıda bir bölümünü aktardığım kitapta, depremlerin yapay olarak üretilebildiği iddiası gibi çok sayıda ilginç düşünce yer alıyor. İnanıp inanmamak sizlere kalmıştır. Ama, bütün bunların düşünce zenginliğimize ve hayal dünyamıza renk katacağını düşünüyorum. Bir kez daha, Van depreminde hayatını kaybedenlere rahmet diliyor, yaralılar için her birinizden gücü yettiğince yardımcı olmasını diliyorum.

NASA yöneticilerinden Minoru Freund, BBC’ye ne açıkladı?

NASA’nın Gelişmiş Uzayaraçları Malzemeleri yöneticisi Minoru Freund, BBC’ye yaptığı açıklamada “Depremler ile atmosfer değişimleri arasında çok yakın bir bağ kurabiliriz” dedi. ABD’nin saygın eğitim kurumlarından Stanford Üniversitesi de “Deprem uzmanları, elektromanyetik dalgaları yansıtacak miktarda iyonların bulunduğu iyonosferdeki frekansları incelemeli” diyerek, depremler ile enerji değişimleri arasındaki bağlantıyı ortaya koydu. HAARP’ın verileri daha önce de tartışmaya sebep olmuştu. 11 Mart’ta Japonya’da yaşanan 9 büyüklüğündeki depremden birkaç saat önce HAARP’ın frekans ölçme sisteminde 2.5 Hz’lik bir değişim ortaya çıkıyor. 12 Ocak 2010’da Haiti’deki 7 büyüklüğündeki deprem öncesinde HAARP’ın frekansları yayınlayan sisteminde yaklaşık 2 Hz’lik bir hareketlenme yaşandı. Önceki gün Van’daki deprem için aynı verilere bakıldığında ortaya 21 Ekim, saat 08.00’da başlayan bir hareketlenme görülüyor. Dalga yaklaşık 1.8 Hz büyüklüğünde. ABD’nin önde gelen eğitim kuruluşlarından MIT’e göre iyonosfer’e gönderilen dalgalar bir ısınmaya neden oluyor ve fay hattından radyoaktif radon gazının çıkmasını sağlayarak depremi tetikliyor.

Bu arada tesadüfe bak Bordo Bereliler Kazan Vadisi’nden çıktı OPERASYON BİTTİ

Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz, “Normal, rutin terörle mücadelenin dışında Çukurca saldırısının üzerine Kazan Vadisi’nde yapılmış olan operasyon sona ermiştir. Ancak normal terörle mücadelemiz devam etmektedir” dedi.
19 Ekim’de gerçekleşen saldırı sonrasında TSK 22 taburdan oluşan yaklaşık 10 bin askerle sınır ötesi ve sınırlar dahilinde operasyon başlatmış, operasyonlar PKK’nın geçiş ve gizlenme üssü Kazan vadisinde yoğunlaştırılmıştı.

https://www.dipnot.tv/15373/Bordo-Bereliler-Kazan-Vadisinden-cikti-OPERASYON-BiTTi.aspx

Genbilim.com’un haarp hakkındaki araştırmasını okumak için lütfen tıklayın!

Kaynaklar wikipedia, dipnot.tv, BBC, vatan, NASA,

Oyunuz kaydedildi! Şimdi paylaşabilirsiniz!


Ne Düşünüyorsun?
 • Beğen
 • Hahaha
 • Sevimli
 • İnanılmaz
 • Üzgün
 • Sinirli
To Top