Sponsorlu

Uluslararası Pırlanta Yüzüklerde Geçerlilik Tarihi Var Mıdır?

2 dakika okuma süresi

Pırlanta yüzük satın alırken pırlantanın kesiminden ve tasarımından ziyade sertifikasına önem vermeniz gerekmektedir. Pırlantaların özellikleri ve taşın kalitesi, sertifika ile belirlenmektedir. Özellikle kuyumculuk ile ilgilenmeyen kişilerin kaliteli taşı anlayabilmesi pek mümkün değildir. Taşın rengi, kusurları, kesimi ve işçiliği gibi detayların anlaşılabilmesi için bu noktada uzman kişilerle çalışmak gerekmektedir. Uzman olmayan kişilerin bu konuda fikir yürütmesi mümkün olmamaktadır. Sertifikalı yüzükler ise, yüzükte kullanılan taşın tüm değerlerini ve kalitesini belgelemektedir. Sertifika sayesinde satın aldığınız yüzüğün tüm detaylarını öğrenebilir ve gerçek değerinde satın alabilirsiniz. Uluslararası geçerliliği olan bu belgeler sayesinde yüzüğün tüm değerleri hakkında kanıtlı bir belgeye sahip olabilirsiniz. Aynı zamanda bu belgeye sahip olan yüzükler, tüm dünya ülkelerinde de aynı değerlere sahiptir.

HRD Pırlanta Yüzük

HRD pırlanta yüzük sertifikası, elmas alanında en saygın ve bağımsız kurumlardan biri olan HRD tarafından değerlendirilmiş yüzükleri ifade etmektedir. HRD sertifikalı olan yüzükler, maddi kazanç elde etmeyen ve tamamen bağımsız kurumlar tarafından belgelenen yüzüklerdir.  Bu detayların dışında ise hrd belgeli olan yüzükler; pırlantanın tarihi, ölçümü, kesim tarzı, elmas şekli, karat ağırlığı, derinlik, simetri, oran şeması, kesim derecesi (mükemmel, çok iyi, iyi, kötü) değerlendirilir. Bunun yanı sıra renk derecesi (D’den J’ye kadar), netlik derecesi (IF, VVS1, VVS2, VS1, VS2, SI1, SI2), tüm lekeleri ortaya koyan elmas grafiği, lazer yazı (varsa), güvenlik özellikleri tamamen açıklanır. Bu yüzüklerin geçerliliğin süresi yoktur. Bundan dolayı da gönül rahatlığıyla yüzükleri Amor Pırlanta olarak sitemizden satın alabilirsiniz. Amor Pırlanta olarak sitemizde bulunan tüm yüzükler ve pırlantalar hem HRD hem de GIA sertifikasına sahiptir. HRD yüksek itibarı, kanıtlanmış tutarlılığı ve başarılı geçmişi ile kaliteyi en tarafsız şekilde analiz eder.

Tek Taş Pırlanta

Tek taş pırlanta satın alırken yukarıda bahsedilen sebeplerden ötürü sertifika oldukça önemlidir. Yüzüğü satın alırken içinizin rahat olması ve gerçek değerlerinde yüzüğü satın almanız gerekmektedir. Bu sayede güvenlik ve kalite bakımından hiçbir soru işareti kalmayacaktır. Değerlendirme için de en güvenilir ve bağımsız kurumlar ise HRD ve GIA olmaktadır. Sertifikalı tektaş ve sertifikalı pırlantalarda GIA ve HRD sertifikalarına sahip olmak önemli ayrıcalıklardan biridir.  Bu değerlendirmeler genel olarak; elmasın yani pırlantanın renk, berraklık, uzunluk, genişlik gibi detaylarının analiz edilmesidir. Bu noktada eğitimli, uzman ve deneyimli profesyoneller, pırlantayı analiz etmektedir. Sitemiz üzerinden satın alabileceğiniz her bir pırlanta ve elmas, sertifikalıdır.  En uygun fiyatlarla en kaliteli pırlantaları aşkınızı anlatmak için kolayca Amor Pırlanta üzerinden satın alabilirsiniz.

Oyunuz kaydedildi! Şimdi paylaşabilirsiniz!


Ne Düşünüyorsun?
  • Beğen
  • Hahaha
  • Sevimli
  • İnanılmaz
  • Üzgün
  • Sinirli
To Top