İnternet

Twitterdan Para Kazan Takipçileri Yarıştır

2 dakika okuma süresi

Twitter-money-para-kazan

Twitter para kazanma tekniklerine ilişkin örnekler sunacağımız makale serimizin ilkinde SkinnyCorp şirketinin ürünlerini pazarlamak için takipçilerini nasıl yaratıcı kullandığını göreceğiz.

Şirket: SkinnyCorp, online perakende tişört satışı yapan Threadless sitesinin sahibi. 2000′de kurulan Chicago merkezli bu şirket, yılda ortalama 30 milyon dolarlık tişört satıror. Ayrıca binlerce amatör tasarımcı, tasarladıkları tişörtleri bu sitede satmak istiyor. Çünkü site özel tasarı tişörtleri oylamaya sunuyor. En çok oy alan tasarımcılar 2000 dolar ödül kazanmanın yanında tişörtlerinin seri üretime geçmesini de sağlamış oluyorlar.
Fikir: Threadless’in CEO’su Tom Ryan ve kurucusu Jake Nickell, Twitter’daki mesajlar kısa ve öz olduklarından tişörtleri için iyi birer slogan olabileceğini düşündüler.Threadless tasarımcıları Twitter takipçileri sayesinde bir web sitesi oluşturdular ki o zaman takipçi sayıları 490.000 civarındaydı. Böylece en sevdikleri tweetleri tişört halinegetirmiş oldular. Kullanıcılar Threadless web sitesine girişyaptıklarında onlardan Twitter’daki kullanıcı adlarını ve şifrelerini kullanarak üye olmalarını ve ardından diğerinsanların tweetlerine göz gezdirmelerini beğendiklerine oyvermelerini istediler. Kazanan slogan tişörte yazdırılacak ve her biri 18 dolardan satışa

sunulacaktı. Nickell diyor ki: “Biz Twitter üzerinden bir şey inşa etmek istiyor ve bunun için gerçekten hızlı davranmamız gerektiğini düşünüyorduk.”
Sonuç: Nickell haklıydı. Twitter’daki ilk beş ayında 100.000 başvuru ve 3.5 milyon oylama sayısına ulaştı. Şirket, 23 tasarımı tişörte basarak satışa çıkardı. “I’m huge on Twitter” (Twitter’da çok büyüğüm) ve “Iowa: Cooler than California Since 2009″ (Iowa: 2009′dan beri California’dan daha havalı) en popüler olanlardan ikisi. Sonuçta şirket bu hamlesiyle yüz binlerce dolar ek gelir kazanmış oldu ilk beş ayda. Aynı zamanda şirket, takipçi sayısına bir milyon daha ekleyerek tanıtımını da yapmış oldu. Ryan: “Bu yeni bir marka için hiç de fena bir durum değil.” diyor ve Twitter’da izledikleri bu politikanın işlerinin asıl kısmını oluşturan diğer tişörtlerinin satılmasında da çok büyük bir payı olduğunu sözlerine ekliyor.
Nasıl Retweet Alabiliriz 1: Takipçilerinizden yardım, öneri isteyin ve onlara uygun ödüller verin. Nickell: “Birtwitter takipçisine 100 dolar kazanma şansı verdiğiniz zaman ona ve onun arkadaşlarına bir tişörtü 9 dolardan sattığınızın haberini de iletmiş oluyorsunuz. Bu da bir şirketin Twitter aracılığıyla başarı kazanmasının en önemli yöntemlerindendir. Çünkü bir yarışma söz konusuysa Twitter’da o gün en popüler konu da o olur.

 

alıntı

Oyunuz kaydedildi! Şimdi paylaşabilirsiniz!


Ne Düşünüyorsun?
  • Beğen
  • Hahaha
  • Sevimli
  • İnanılmaz
  • Üzgün
  • Sinirli
To Top