İnternet

Türkiyenin en iyi haber sitesi: Al Jazeera Türk @AJTurk

< 1 dakika okuma süresi

Sundukları haberlerin çoğunu haber ajanslarından edinen üretkenliğini yitirmiş, hazırcılığa fazlasıyla alışmış, işlevini yitiren hantallaşmış yapıdaki Türk Medyasına tepki olarak mı ortaya çıktın sen Al Jazeera Türk?

Birbirlerinin kopyası haline gelmiş, yandaş ve muhalif olmak üzere 2 gruba ayrılan Türk Basının aksine, yakın olduğu siyasi bir taraf varsa bile bunu hissettirmeyen, sanki ‘biz sadece işimizi yaparız’ diyen bir habercilik anlayışı düşünün. Özlediğimiz şey değil mi bu? Tarafsız, dürüst, ahlaklı ve ÖZGÜN habercilik…

Dikkatimi çeken bir haberi okumak için bir haber sitesini ziyaret ettiğimde genelde sadece spotu okuyup çıkardım. Haber kendini okutmazdı. Fakat Al Jazeera’nin sitesine her girdiğimde gerçekten haberi okuduğumu farkettim. Çünkü Al Jazeera haberlerinin farklı bir yapısı var genelde. E mutlaka haber ajanslarından da haber alıyorlardır. Ben mi denk gelmedim bilmem ama bu haberler hiç de dha iha vb. habercilerin kalemi değil, yani sonrasındaki yazılanları ezbere bildiğimiz şeyler değil. Mesela Türkiye’nin yetersiz hava savunması üzerine interaktif bir haber yapmışlar hangi haber sitesinde benzeri bir haber yapısına içeriğine denk gelebilirsiniz ki! Şu Filistin Remiks‘e bir gözatın mesela..

Yaptıkları işin Türk Medyasına da örnek olması dileğiyle başarılarının devamını dilerim. Umarım bu habercilik çizgilerini zamanla bozmazlar..

Oyunuz kaydedildi! Şimdi paylaşabilirsiniz!


Ne Düşünüyorsun?
  • Beğen
  • Hahaha
  • Sevimli
  • İnanılmaz
  • Üzgün
  • Sinirli
To Top