Sponsorlu

Trafik Sigortanızı İhmal Etmeyin

< 1 dakika okuma süresi

Ülkemizde araç sayılarının fazlalığı düşünüldüğünde son 10 yılda yapılan kaza sayısı yaklaşık 10 milyon civarındadır. Aşırı hız, uykusuz araç kullanımı, cep telefonu kullanımı, alkollü araç kullanımı gibi sebeplerden kazalar meydana gelmektedir.

Her türden motorlu taşıtlar için yapılabilen trafik sigortası, Karayolları Trafik Kanununa göre araç sahipleri tarafından yaptırılmaları mecburidir.  Herhangi bir kaza durumunda, kaza yapan taraf, karşı taraf ve 3. şahıslarda meydana gelen hasarları güvence altına alır. Yani, mağdur olan tarafın yanında olur. Eğer suçlu taraf siz olsanız bile, kazada meydana gelen maddi hasarlar, sigorta tarafından karşılanır ve korunur.

Kişi başı vefat ve tedavi teminatı, kaza başına vefat ve tedavi teminatı araç ve kaza başına maddi hasar teminatı, avukatlık giderleri gibi durumlar da bu sigortanın teminatı altındadır. Trafik sigortası, olası kazalara karşı önem arz eder. Sigorta yaptırırken ödenen miktar şirketlere göre farklılık gösterir. Bu nedenle her şirketten ayrı teklif alıp değerlendirmek gerekmektedir.

Trafikte yaşanan stres, acelecilik, deneyimsizlik, dikkatsizlik, önemsememek ve çağımızın en önemli sıkıntısı trafikte cep telefonu ile uğraşmak gibi sebepleri ile kazalar kaçınılmaz olmakta ve bu sebep ile de trafik sigortası zorunlu hale gelmektedir.

Trafik sigortası olmayanların araçları bağlanarak trafik şube otoparkına çektirilir. Bu da oldukça yorucu ve masraflı bir süreçtir. Her türlü kaza ihtimaline ve polis kontrolünde yaşanabilecek sorunlara karşı trafik sigortanızın durumunu kontrol etmeyi ihmal etmemeniz gerekir.

Oyunuz kaydedildi! Şimdi paylaşabilirsiniz!


Ne Düşünüyorsun?
  • Beğen
  • Hahaha
  • Sevimli
  • İnanılmaz
  • Üzgün
  • Sinirli
To Top