İnternet

Tor Browser Nedir? Tor Browser İndir ve Tor Browser Kurulumu

< 1 dakika okuma süresi

Web tarayıcıları, kullanıcıların internete bağlanmak amacıyla kullandıkları yazılımlardır. Bu tarayıcılar arasında en güvenli ve maksimum gizlilik sağlayan tarayıcı olarak bilinen Tor Browser, resmi internet adreslerinde herkese açık ağda takip edilemeden dolaşmak sloganıyla kendini ifade etmektedir.

Tamamen güvenli ve tam gizlilik amacıyla kullanıcılara hizmet veren Tor Browser, resmi internet adreslerinde İngilizce olarak amaçlarını ve kimlere, ne tür hizmetler verebileceklerini açıklamaktadırlar. Ayrıca Tor Browser, deep web denilen ve normal adreslerle bağlanılamayan internetin gizli köşelerine *.onion uzantılı linklerle bağlanmaya da imkan sunmaktadır.

Tor Browser İndir

Tamamiyle ücretsiz olan ve kullanıcıların gizliliğini ön planda tutan Tor Browser, 2015 yılı itibariyle 5.0.2 sürümünü indirme imkanı sunuyor. Windows 8, 7, Vista ve XP’nin yanı sıra MAC ve GNU/Linux işletim sistemlerine sahip bilgisayarlarda kullanabileceğini Tor Browser’ı resmi sitesinden indirmeniz mümkün.

Tor Browser Kurulumu

Tor Project’e ait internet adresinden indirebileceğiniz Tor Browser Setup dosyasını yönetici olarak çalıştırarak kuruluma başlıyoruz. Tor Browser’ın hangi dilde kurulacağını seçmemizin ardından kurulacağı hedef klasörü seçerek klasörü tamamlıyoruz.

Gizlilik ve güvenliğe önem veren web tarayıcısı olan Tor Browser’ın ilk açılışı esnasında karşınıza gelecek olan ağayarlarını düzenleyeceğınız Tor Network Settings başlıklı uygulama ekranında “Connect” butonuna tıklayarak kurulumu tamamlayabilirsiniz.

Kaynak: Nedir

Oyunuz kaydedildi! Şimdi paylaşabilirsiniz!


Ne Düşünüyorsun?
  • Beğen
  • Hahaha
  • Sevimli
  • İnanılmaz
  • Üzgün
  • Sinirli
To Top