Sponsorlu

The Eagles Grubu Kurucusu Glenn Frey Kimdir, Kaç Yaşındadır

< 1 dakika okuma süresi

ABD’nin en ünlü rock gruplarından olan The Eagles ile özdeşleşmiş olan grubun kurucusu Glenn Frey, 18 Ocak 2016 tarihinde hayatını kaybederek Rock piyasasını hüzne boğmuştur. 67 yaşında hayata gözlerini kapatan ve geride gözü yaşlı milyonlarca insan bırakan Frey hakkındaki tüm detaylar…

Glenn Frey’in eklem iltihabı, kalın bağırsak iltihabı ve zatürree rahatsızlıklarından kaynaklı komplikasyonlar sonucu 18 Ocak 2016 Pazartesi günü New York’ta hayatını kaybettiği duyuruldu. Vefatıyla yasa boğulan sanatçının ailesi ve grup arkadaşları duydukları üzüntüyü şu sözlerle dile getirdi: “Kelimeler acımızı, sevgimizi ve bize verdikleri için ona duyduğumuz saygıyı tarif etmeye yetmez”.

Glenn Frey’in En Popüler Şarkıları ve Sözleri

 

 

Glenn Frey kimdir?

1948’de doğan Glenn Frey, The Eagles grubunu 1971 yılında Bernie Leadon, Don Henley ve Randy Meisner ile beraber kurdu. Frey, grubun en hit şarkıları arasında yer alan Heartache Tonight ve Lyin’ Eyes’ı besteleyen kişidir.

1980 yılında grubun dağılmasında sonra Glenn Frey, müzik hayatına solo albüm yaparak devam etti. Solo şarkıları arasında “you belong to the city”,” true love” ve “the heat is on” gibi parçalar yer alıyor.

The Eagles grubu 1994 yılında yeniden bir araya gelmiştir. O yıllarda dünya turuna çıkan Eagles grubunun en yakışıklı üyesi olan Glenn Frey’in solistlik ve gitaristlik yaptığı Eagles grubunun, “Take It Easy”, “Already Gone” ve “Hotel California” parçaları hit olurken, dünya genelinde 45 milyonu aşan bir satışa ulaşmıştı. “Hotel California” şarkısı, ABD’de yayımlanan Rolling Strone dergisinin “Tüm Zamanların En İyi 500 Şarkısı” listesinde 37. sırada yer almıştı.

Oyunuz kaydedildi! Şimdi paylaşabilirsiniz!


Ne Düşünüyorsun?
  • Beğen
  • Hahaha
  • Sevimli
  • İnanılmaz
  • Üzgün
  • Sinirli
To Top