Sponsorlu

Sosyal Medya ve SEO İlişkisi

< 1 dakika okuma süresi

Artık Sosyal medya olmadan Garantili seo çalışmaları düşünülemez bir hal almıştır. Sosyal medyanın SEO’ya etkisi nedir? Danny Sullivan’ın söylediklerine göre Bing, Google ve Twitter’dan retweet ve tweetler beraberinde gelen çeşitli linklerin arama sonuçlarına etkisi oldukça yüksektir. Ayrıca arama devlerinin, link paylaşan kullanıcıların kaç kişiyi takip ettikleri, kaç kişi tarafınca takip edildiklerinin dahi incelediklerini belirtiyorlar. Bu demek oluyor ki paylaşımlar, içerikler Facebook’ta paylaşılmaya, Twitter’da tweet edilmeye değecek kadar önemli olmaları gerekmektedir. Yine SearchMetrics tarafınca paylaşılan bir unsura göre Facebook paylaşımlarının, backlinklerden çok daha etkili oldukları dile getirilmiştir.

Google, Profiller Aynı Gözle Bakmıyor

Bahsettiğimiz unsura göre 20 kişi tarafından takip edilen ve 200 kişiyi takip eden bir kullanıcının paylaştığı linke ve yine 200 kişi tarafınca takip edilip, 20 kişi takip eden bir kullanıcının paylaştığı linke aynı gözle bakılmıyor. Bu yüzden sosyal medya hesaplarının önemi son derece büyüktür. Bütün bunların sonucunda kaliteli içeriklerin, yararlı bilgilerin önemi son derece büyüktür.

Ücretli Sosyal Medya Çalışmaları

Bunun yanı sıra Seo paketleri arasında katabileceğimiz birkaç unsur daha ortaya çıkıyor. Örnek vermek gerekirse yüksek takipçi sayılarına sahip olan kişilere ücretle link paylaştırmak gibi çeşitli çalışmalara değinebiliriz. Fakat önemli olan bir püf nokta var ki o da önemsenmediği takdir de son derece zararlı sonuçlar ortaya çıkabilmektedir. O püf nokta ise kullanıcılar sizin linklerinizi paylaştıkları takdir de asla silmemelidirler. Bunun etkisi de yine olumsuz bir şekilde bizlere dönebilir.

Oyunuz kaydedildi! Şimdi paylaşabilirsiniz!


Ne Düşünüyorsun?
  • Beğen
  • Hahaha
  • Sevimli
  • İnanılmaz
  • Üzgün
  • Sinirli
To Top