Sponsorlu

Şık Bir Yatak Seçmek İçin Nelere Dikkat Edilmeli?

< 1 dakika okuma süresi

Ev dekorasyonundaki en önemli seçim şüphesiz ki ömrümüzün yaklaşık 200.000 saatini harcadığımız yatak seçimidir. Hayat kalitemizi arttırmak ve iyi bir sağlığa sahip olmak için diğer mobilyalara oranla yatağımız büyük öneme sahiptir. Kaliteli yatak, kaliteli uyku demektir. Bu yüzden kaliteli bir yatak tercih edilmelidir. Yatak seçiminiz doğru olmadığı takdirde; bel fıtığı, bel zincirinde kayma, kalitesiz uyku gibi birçok problemle karşılaşabilirsiniz.

Yatak seçerken, hangi pozisyonda uyuduğunuzdan, yatağın bel boşluğunuzu doldurup doldurmadığından tutun kilonuza kadar birçok etken vardır. Ortopedi ve nöroloji uzmanları ise doğru yatağın, omurganızın doğal eğrisini korurken, baş, kalça ve omuzları doğru hizada desteklemesi, dolayısıyla bedeninizi nötr bir pozisyonda tutmak gerektiğini vurgulamaktadır.

Ülkemizde farklı konforlarda, bütçeye göre de değişkenlik gösteren birçok yatak firması bulunmaktadır. Bir yatak almak için ayıracağınız bütçe, yatağın kalitesi düşünüldüğünde değişiklik göstermektedir.

Herkesin bütçesi son model yataklara yetmeyebilir. Ancak piyasada ulaşılabilir ve kaliteli ürünler de mevcuttur. Her gün kullanacağınız yatağın yatağın iyi ve dayanıklı malzemelerden yapılmış olmasını isteriz. Az önce de belirttiğimiz gibi insan hayatının yaklaşık üçte biri uyku ile geçmektedir.

Yatak seçiminiz her ne kadar sağlık unsurları ön planda tutularak tercih edilmesi gerekse de güzel bir görüntü de önemlidir. Bir yatağı en şık gösteren unsurlardan biri de yatak başlıklarıdır. Şık  yatak başlıkları ile sıradan bir yatağı bile çok şık bir görünüme kavuşturmak mümkündür.

şık yatak başlıkları

Yatsan.com üzerinden inceleyebileceğiniz birçok farklı marka ve modelin yanı sıra, hangi yatağı almanız konusunda size rehberlik edebilecek olan testi yapmalısınız.

Konfor ve rahatlığınız düşünüldüğünde, size uygun birçok farklı model bulabileceğiniz bu siteden, alışverişinizi de güvenle yapabilirsiniz. Model ve markaya göre promosyonları, kampanyaları ve yeni ürünleri de takip edebilirsiniz.

 

Oyunuz kaydedildi! Şimdi paylaşabilirsiniz!


Ne Düşünüyorsun?
  • Beğen
  • Hahaha
  • Sevimli
  • İnanılmaz
  • Üzgün
  • Sinirli
To Top