İş Dünyası

Sermayesiz İş Kurma Yöntemleri

2 dakika okuma süresi

Herkesin aklında güzel bir iş kurma hayali hatta fikri olabilir. Fakat birçoğumuzun bunun için cesareti yokken birçoğumuzun için gerekli sermayesi yoktur. Vergiler, her yıl artan kiralar ve çeşitli yasal prosedürler insanların iş kurma hayallerini henüz başlamadan sonlandırmaktadır. Parasız iş kurmak ise herkesin en büyük hayalleri arasında yer alıyor. Büyük bir yatırım yapmadan kurulan işler sonrasında çok büyük borçlar oluşturmadığı takdirde insanları zor duruma sokmayacaktır. Yazımızda sizlere büyük yatırımlar yapmadan nasıl iş kuracağınız hakkında bilgi vereceğiz.

Yeteneklerinizi Konuşturun

0 sermaye ile iş kurabileceğinizi düşünüyorsanız çok fazla hayalperest olduğunuzu söyleyebiliriz. Eğer iş kurmak için hiç paranız yoksa gelir elde etme adına bütün yeteneklerinizi konuşturmanız gerekecektir. Mesela güzel bir sesiniz olabilir veya güzel resim çizebiliyor olabilirsiniz. Fizik veya matematik gibi çok fazla ihtiyaç duyulan dersleri verebilecek kadar sayısal bilginiz olabilir. Bu tarz yeteneklerinizi nakit paraya çevirme adına bir yerlerden başlamanızı tavsiye ederiz.

Hibe İçin KOSGEB’e Başvuru Yapın

Sermayesiz iş kurmak neredeyse imkansızdır. Bu yüzden bir yerlerden destek almanız sizin için iyi olabilir. KOSGEB, girişimcilere verdiği hibeler ve faizsiz krediler ile bu noktada çok fazla tercih edilmektedir. KOSGEB’e sermaye için başvuru yapma evresinde açılan girişimcilik eğitimlerine giderek harçlığınızı çıkarabilirsiniz. Aynı zamanda iş kurma evresinde karşınıza çıkma ihtimali olan yasal prosedürlerin hepsi hakkında detaylı bilgi sahibi olursunuz. Ek olarak girişimciliğin nasıl yapılması gerektiğine dair ipuçları alma imkanınız da vardır.

KOSGEB’in eğitimlerine katıldıktan sonra 50 bin TL hibe almak için proje dosyanızı hazırlayarak başvuru yapmanız gerekiyor. Projeniz yetkililer tarafından onaylandığı takdirde alacağınız hibe ile artık iş fikrinizi hayata geçirebilirsiniz.

E-ticaret Pazarına Yönelin

Günümüzde gelişen teknolojiyle beraber insanlar neredeyse ihtiyaç duydukları hemen hemen her şeyi internet üzerinden almaktadır. Bunu fırsata çevirme ihtimaliniz var. Kuracağınız e-ticaret sitesinde hiçbir stok yapmadan sadece drop shipping yöntemini kullanarak ürün satabilirsiniz. Size gelen siparişleri tedarikçi firmalara ilettiğiniz takdirde hiçbir şekilde depo tutmadan ürünlerinizi müşterilerinize satmaya başlayabilirsiniz. Bu evrede drop shipping yöntemi hakkında araştırmalar yapmalısınız. Para kazanmak için bu yöntemin son derece etkili olduğunu ve çok büyük sermayeler gerektirmediğini söyleyebiliriz.

Oyunuz kaydedildi! Şimdi paylaşabilirsiniz!


Ne Düşünüyorsun?
  • Beğen
  • Hahaha
  • Sevimli
  • İnanılmaz
  • Üzgün
  • Sinirli
To Top