Sponsorlu

Selülit Tedavisi Ve Bölgesel Zayıflama

2 dakika okuma süresi

Selülit Nedir Ve Nasıl Oluşur?

Selülit olarak adlandırılan oluşum özellikle bayanlarda meydana gelen, zayıf ya da kilolu her insanda oluşabilen, portakal kabuğu olarak adlandırılan bir görüntüye sebep olan durumdur. Selülit; vücutta bulunan yağ hücreleri arasındaki dolaşımın bozulması sonucunda hücrelerde sertleşmenin meydana gelmesi ve deri ile yağ dokusu arasında fibrotik bantlar, çekintiler oluşması ile ortaya çıkan bir durumdur. Bu yapılar selülitli bir görünüm oluşturur. Birçok kadın selüliti sevmez selülit tedavisi arar. Selülit durumu genel olarak deri altında bulunan yüzeysel yağ tabakasından kaynaklanır. Bu yağ tabakası kilo kaybetmede ve sporda en az değişikliğe uğrayan tabakadır. Bu sebeple rejim yapmak ve spor yapmak selülit gidermek için tek başına etkili değildir. Günümüzde teknolojinin hızla gelişmesi ve birçok teknolojik cihazında geliştirilmesi ile bayanların korkulu rüyası olan selülit artık tedavi edilebilir bir problem olmuş durumdadır.

Selülitle mücadelede yeni bir lazer tedavisi kullanılmaktadır. SmoothShapes X, Amerikan Dermatoloji Derneği tarafından yapılan çeşitli araştırmalar sonucunda, var olan bütün selülit tedavisi yöntemleri arasında selüliti gerçekten güzel bir şekilde tedavi edebilen ve kalıcılığı da olan bir selülit tedavisi yöntemi olarak kanıtlanmıştır. SmoothShapes X cihazı ABD’de selülit tedavisinde FDA onayı almayı başarmış bir tedavi yöntemidir. Ayrıca lazer kullanılarak yapılan selülit tedavisi ve bölgesel zayıflama ya da sıkılaşma tamamen non invaziv yani ameliyatsız bir uygulamadır. Bu lazerle tedavi yönteminin sahip olduğu en önemli özelliklerinden bir tanesi de tedavi tamamlandıktan sonra da selülit üzerine olan etkilerin ve düzelmenin 3-6 ay daha devam etmesidir. Lazerle selülit tedavisi ve bölgesel zayıflama tedavisinde kullanılan lazer yöntemi ve teknolojisi diğer tüm yöntemlerden farklıdır. Photomology adı verilen bu teknoloji ile selülit tedavisinde güzel sonuçlar kolayca sağlanmaktadır.

Lazerle Bölgesel Zayıflama Ve Selülit Tedavisi Nasıl Yapılır?

Bu uygulamada kullanılan lazer, diğer epilasyon benzeri lazerlerden daha farklı bir şekilde uygulanmaktadır. Cihazın üzerinde bir vakum aparatı aleti bulunmaktadır. Bu sayede bölgedeki dokuyu, cihaz kendi içerisine çeker ve buradan lazer ışını ve kızıl ötesi ışınını dokunun derinlerine kadar iletir. Yani bu lazer yukarıdan tutularak uygulanan bir lazer çeşidi değildir, dokuyu içine alarak uygulanan bir lazerdir. Bu uygulamada gerçekleşen vakumun amacı sadece lazer enerjisinin derinlere kadar iletilmesi ve etkili olabilmesi içindir. Vakum işlemi son derece yumuşak ve cildi rahatsız etmeyecek bir şekilde hafifçe yapılmaktadır. İşlem esnasında uygulanan lazer, yağ dokularını eritip cildi pürüssüz bir hale getirir ve de bölgesel zayıflama sağlar. Uygulama lenfatik akıma paralel bir yönde yapıldığı için aynı zamanda bir lenfatik drenaj da meydana getirmektedir.

Bu da uygulamanın bir avantajıdır. Lazerle yapılan selülit tedavisi haftada 2 seans olarak toplam 8 seans yapılmaktadır. Seans süreleri ise uygulamanın yapılacağı alanlara ve büyüklüklerine göre değişiklik göstermektedir. Kilolu olan ve geniş yüzey alanı olan bir hastaya, zayıf bir hastaya kıyasla daha fazla zaman ayırmak gerekmektedir. Ani programlar çıktığında ise haftada 3-4 seansa da çıkılabilmektedir. İşlem, karın bölgesine, popoya, basene, kalçaya ve üst bacaklara rahatlıkla uygulanabilmektedir. Lazerle bölgesel zayıflama ve selülit tedavisi hamile olanlara ve süt veren annelere, karaciğer ve böbrek yetmezliği olan hastalara, kanser hastalarına, epilepsi hastalarına ve herhangi bir cilt hastalığı olan kişilere uygulanmaz.

Tedavinin Yan Etkisi Var Mıdır?

Uygulamanın bilinen ciddi bir yan etkisi ya da komplikasyonu yoktur. Uygulama esnasında ve sonrasında ciltte meydana gelebilecek hafif kızarıklık, ısı artışı ve oluşan karıncalanma hissi bölgedeki dolaşımın arttığını, cilt altı dokuların uyarıldığını gösterir. Bu oluşan minimal etkiler tedavi bitiminde geçecektir. Tedavi için Dr. Mustafa Karataş’a başvurabilirsiniz.

Oyunuz kaydedildi! Şimdi paylaşabilirsiniz!


Ne Düşünüyorsun?
  • Beğen
  • Hahaha
  • Sevimli
  • İnanılmaz
  • Üzgün
  • Sinirli
To Top