Haber

Sefter Taş’ın Babası Konuştu – Oğlum Unutulmasın!

< 1 dakika okuma süresi

Terör örgütü Daeş tarafından yakılarak şehit edildiği iddia edilen iki askerimizden Sefter Taş’ın babası Hürriyet’e konuştu.

Sefter Taş’ın babası Aydın Taş oğlunun resimlerini internette gördüğünü söyledi.

“Sabah ağabeyim beni aradı.  Olayı söylemedi. Halimi hatırımı sordu. Sonra bacanağım aradı. Ben de bu durumdan şüphelendim. Ondan sonra internetegirdim. Çocuğumun resmini gördüm. İnternette yakılarak infaz edildiği söyleniyor. Umarım böyle korkunc ve üzücü bir hadise gerçekleşmemiştir. Devletten tek isteğim var. Bu olayın gerçek olup olmadığının ortaya çıkarılmasını istiyorum. Doğru mu yalan mı? Yani bir buçuk senedir biz burada perişanız. Bu olayın gerçek olup olmadığı araştırılsın bize bir bilgi verilsin.”

‘OĞLUM UNUTULMASIN’
Baba Taş, internetteki videolardan önce Hürriyet’e şunları söylemişti: “Bana oğlumun Rakka’da bir cezaevinde tutulduğunu söylediler. Bunun dışında hiçbir bilgi olmadığını söylediler. Öğrendiğim kadarıyla Daeş oğluma karşılık 200 militan istemiş. Bu talebi reddedilmiş. Bu durumdan bıktık, usandık. Yani en azından çocuğumuzla ilgili bize bir bilgi versinler. Ölüsüne de, sakatlığına da razıyım. Yeter ki orada unutulmasın. Engelli bir oğlum var. 6 ayda bir tedavi görüyor. Eşim psikolojik tedavi görüyor. Hem maddi hem manevi olarak çökmüş durumdayız.”

Korkunç İddia: Daeş Esir Alınan 2 Askerimizi Yakarak Şehit Etti

kaynak:Hürriyet

Oyunuz kaydedildi! Şimdi paylaşabilirsiniz!


Ne Düşünüyorsun?
  • Beğen
  • Hahaha
  • Sevimli
  • İnanılmaz
  • Üzgün
  • Sinirli
To Top