Teknoloji

Samsung Galaxy S II

< 1 dakika okuma süresi

Nokia’nın akıllı telefon piyasasında, Apple karşısında teslim bayrağını çektiği dönemlerde sunduğu Galaxy S modeliyle adından sıklıkla söz ettiren ve hatırı sayılır bir satış grafiği yakalayan Samsung, Galaxy S II ile Apple’a karşı yine güçlü ve iddialı bir rakip çıkarmışa benziyor. Güney Kore’de 30 günde 1 Milyon adet satış rakamına ulaşan modelin, içinde bulunduğumuz ay içinde Türkiye’de de satışa sunulması bekleniyor.

Etkileyici bir kullanıcı deneyimi sunan Super Amoled ekranını daha da geliştiren Samsung, Galaxy S II modelinde 4.3″ Super Amoled Plus ile daha kolay okunabilir, daha ince ve batarya dostu bir ekranla karşımıza çıkıyor. Çift çekirdek teknolojili Galaxy S II, aynı anda birden fazla görevi ( Multi-Tasking ), oldukça hızlı bir şekilde yerine getirebiliyor. 8.49 mm’lik inceliğiyle de iddialı olduğunu söyleyebiliriz. 8 MP Led’li Flash kamerası ile Full HD video kaydı yapabilen Galaxy S II’nin multimedya özellikleri de oldukça geliştirilmiş.

İşlemcisinin hızı, 1 GB Ram’i, çift çekirdekli oluşu ve yüksek hızda veri bağlantısı sağlaması ( HSPA+ 21Mbps ) ile Samsung Galaxy S II internet, müzik, video ve oyunlara yüksek performansla ulaşılmasına olanak tanıyor. Android 2.3 Gingerbread işletim sistemine sahip cihazın, ActiveSync ile masaüstü bilgisayarlarıyla eşitlenebilmesi ve başarılı bir VPN deneyimi sunması iş hayatında da aktif olarak kullanılacağını gösteriyor.

Samsung Galaxy S II, her yönüyle değerlendirildiğinde takdiri hakediyor; kullanıcısının bütün ihtiyaçlarını fazlasıyla karşılıyor oluşu ülkemizde de yüksek satış rakamlarına ulaşacağını ve Iphone’a iyi bir alternatif olacağını gösteriyor. Türkiye’de 1.500-2.000 TL’lik fiyat aralığında satışa sunulacağı düşünülen cihazın yurtdışı fiyatı 600 Euro olarak belirlenmiş.

Kaynak: Samsung

Oyunuz kaydedildi! Şimdi paylaşabilirsiniz!


Ne Düşünüyorsun?
  • Beğen
  • Hahaha
  • Sevimli
  • İnanılmaz
  • Üzgün
  • Sinirli
To Top