Sponsorlu

Saç Ekiminde FUE Avantajları

< 1 dakika okuma süresi

Saç ekimi uygulamasının en çok tercih edilen ve ayrıca en çok önerilen yöntemi FUE olarak karşımıza çıkıyor. Bu yöntem ile uygulanan saç ekimi uygulamalarında saç köklerinin teker teker alınması ve bu yönde ekilmesi, beraberinde birçok farklı avantajı getirmektedir.

FUE yöntemini farklı ve özel kılan saç köklerinin alınma şekli ve ayrıca işlem esnasında kullanılan mikro motor cihazlarıdır. FUE yöntemi herhangi bir bıçak kullanılmadan uygulanıyor. Dikiş gerekmemekte, bireyin beklentileri doğrultusunda seans aralıkları belirlenebilmektedir. Seanslar için ayrıca diğer yöntemlerde olduğu gibi beklemeye gerek yoktur.

Ayrıca cinsiyet farkı olmadan kadınlara ve erkeklere aynı başarı oranı ile rahatlıkla uygulanabiliyor. Bunların yanı sıra FUE yöntemi ile uygulanan saç ekimi sonrasında iyileşme süreci de kısa bir süre içerisinde tamamlanabilmekte ve kişi günlük hayatına kaldığı yerden devam edebilmektedir.

FUE yöntemiyle ayrıca sakal ve kaş için ekim işlemi de uygulanabiliyor. Alınacak saç köklerinde herhangi bir sorun oluşmadığı için istenilen miktarda saç kökü ile ekim yapılabiliyor. Dolayısı ile de bu yöntem sayesinde alınacak kök sayısı, diğer yöntemlere göre oldukça fazladır. Lokal anestezi ile sadece işlemin gerçekleştirileceği alan uyuşturulmakta ve kısa sürede seanslar tamamlanabilmektedir.

fue saç ekimi

FUE saç ekimi avantajları kapsamında ne kadar saç kökü nakledilmişse aynı miktarda saç teli çıkmaktadır. Her bir seansta ortalama olarak 4000 ila 7000 arasında saç teli ekilebiliyor. Dolayısı ile de oldukça gür, sık ve doğal bir saç görünümüne sahip olabilmek için FUE yönteminin ideal bir yöntem olduğunu söyleyebiliriz. Bunların haricinde söz konusu uygulama aracılığı ile tamamlanan saç ekimi işlemlerinden sonra, iyileşme süreci ve tam etkinin elde edilmesi süreci de tamamlanınca kişinin özgüveni artacak ve sosyal yaşam için konfor da artacaktır.

Belirli bir süre sonra, herhangi bir saç ekimi uygulaması yapıldığı anlaşılmayacak ve tamamıyla ekim yapılmayan bölgede bulunan saçların aynısı olan, doğal yapıdaki saçlar uzamaya devam edecektir. Diğer saçlar ile tam uyum sağlayan saç kökleri, aynı hızda uzayacak ve aynı kalınlık yapısına sahip olacaktır.

Oyunuz kaydedildi! Şimdi paylaşabilirsiniz!


Ne Düşünüyorsun?
  • Beğen
  • Hahaha
  • Sevimli
  • İnanılmaz
  • Üzgün
  • Sinirli
To Top