İnternet

r10 Yeni Üyelik Sistemi Rezaleti

< 1 dakika okuma süresi

r10-ucretli-uyelikAşağı yukarı 6 ay içinde 6.000’den fazla kullanıcısını silen r10 yönetimi, yeni ücretli üyelik sistemi ile şaşırtmaya devam ediyor. Birkaç yıldır aktif r10 üyesi olmama ve forum kurallarına aykırı hiçbir davranış sergilememiş olmama rağmen temmuz-ağustos/2012 gibi silinen üyeliğimi geri almak için tekrar 2 defa kayıt olduğumda tekrar 2 defa daha silindim. En iyisi bir telefon açıyım amaçlarını öğreneyim düşüncesiyle resmi iletişim numaralarını aradığımda; kurumsallıkla uzaktan yakından hiç alakası olmayan biri açtı telefonu. Önce, hani eskiden çarkıfelekte Mehmet Ali Erbil yarışacak olan ailenin evine bağlandığı anda o evde bi curcuna olur ve bir uğultu yükselirdi ya; aynen öyle rahatsız edici bir gürültünün ardından gayri resmi bir şekilde;
“efendim” dedi.
-r10 mu?
“evet r10. konu nedir?”
uğultudan dolayı müsait olup olmadığını sordum. isterse daha sonra arayabileceğimi söyledim. (şaka gibi)
-üyelik.. (sözümü bitirmemi beklemedi)
“ha üyelik sistemini kapattık artık sadece gold üyelik satıyoruz. 70$”
-fakat ben zaten üyeydim. bir süre ö.. (yine sözümü bitirmemi beklemedi)
“evet biliyorum bu şekilde 6.000’den fazla üyeyi sildik”

Bunun üzerine çok şey söyleyebilirdim fakat karşımda o ciddiyette birinin olmadığını anlayınca fazla uzatmak istemedim ve kapattım…

r10’u r10 yapan içeriğiyse; üyelikleri silip, zaten üyelerinin oluşturduğu içeriği asıl sahiplerine satamaz!!! Bu etik değil ve ahlaksızca!!!

Konuyu çok uzatıp okuma hevesinizi kaçırmak istemem. Bu yüzden 1-2 konuya daha bağlantı verip bitiriyorum. Süregelen saçma yönetim anlayışı yüzünden birçok saldırıya uğramış ve birkaç defa da hacklenip database’i bile silinmişti. Hatta bu hacklerden bir tanesine şöyle bir not düşülmüş ve son değişimden önce yakın zamanda bir yönetim daha anlaşmayı fesih etmiş, giderken de şöyle demişti.

Ayrıca r10’dan ayrıldığımdan beri aktif olarak kullandığım wmaracı‘na duyduğum memnuniyetten söz etmeden geçersem nankörlük etmiş gibi olurum 🙂 Üyeleri ve yönetimiyle tüm wmaracı’na teşekkür ederim. Aynı istikrarı sürdürmeleri dileğiyle..

Oyunuz kaydedildi! Şimdi paylaşabilirsiniz!


Ne Düşünüyorsun?
  • Beğen
  • Hahaha
  • Sevimli
  • İnanılmaz
  • Üzgün
  • Sinirli
To Top