Sponsorlu

Postacı Çantası Modelleri

2 dakika okuma süresi

Çanta kadınlar kadar erkeklerinde vazgeçilmez bir aksesuarın oldu artık günümüzde. Sadece tek farkı bayanların, kıyafet ve renk uyumuna fazlaca takıntılın olmasından kaynaklı fazlaca model seçeneğimizin olması. Gece şıklığından tutunda spor rahatlığına kadar inanılmaz bir skalaya sahip çanta sektörü.

Kimimize göre rahatlık ön plandayken kimimiz yalnızca şık olması hatta yalnızca ‘marka’ taşıması adına kullanıyoruz çantaları. Bu noktada vazgeçilmez tek model ise postacı çantaları. Hemen hemen her markanın ürettiği bu modeli tercih etme nedenimiz aslında hem günlük hayatta hem de davetlerde kullanabiliyor olmamız.

 Hangi Postacı Çantası Modelleri Nerde Kullanılır

Bunu bir standarda bağlamamız olanaksız aslında. Zincir saplı bir modelle şık ve feminen bir hava yakalayabildiğimiz gibi deri ya da kumaş bir sapla konforlu ve kullanışlı bir çanta yaratmak da mümkün. Mesele sizin nasıl rahat bir kullanım alanı yakalamış olduğunuzdur. Ya da bir çantadan ne beklediğinizdir.

Örneğin kumaş ya da anorak tipli çantalar taşıma avantajı sağlarken deri ya da suni deri çantalar ağır yapısı nedeni ile omuzlarınızda ekstra ağırlık yaratarak, içini bile doldurmadan ağır bir yapı oluşturur. Bu uzun süre çanta takmak zorunda kalan birçok kişi tarafından tercih edilebilir bir durum değildir. Özellikle çanta ve ayakkabıda rahatlık, görüntünün önüne geçmeli ve hatta tercih sebebi olmalıdır.

Yine bu noktada bir diğer ayrıntı modeli. Tüm çanta modelleri gibi postacılarında model seçeneği çoktur. Kapaklı, fermuarlı, çıt çıtlı ve hatta günümüzde mıknatıslı modelleri mevcuttur. Burada belirleyici faktör çantanızda ne kadar eşya saklamak istediğiniz ile ölçülür. ‘D’ MODELE sahip postacı çantaları daha fazla eşya alması konusunda yeteneklidir. Hacmi oldukça geniş olan bu tip çantalara eşyalarınızı aynı anda sokup her şeyi birlikte çıkarmak durumunda kalmazsınız.

Cüzdanınızı almak istediğinizde, cep telefonunuzu çıkarmak durumunda değilsiniz. Kutu biçimli modellerde bunu yaşarsınız. Not defterinize ulaşmak için, cüzdanınızı çıkarmak ve sonra hepsini yerleştirmek için ise oldukça uğraş verirsiniz. Kapaklı modeller oldukça güvenilir modellerdir. Üstten fermuarlı modeller devrilme ve dökülme konusunda oldukça cömerttir, dikkatli olmakta fayda var. Sapın ise geniş ve bez olması ergonomik olması açısından kullanışlıdır. Omuza daha az basınç uygulayacağı için ileri ki dönemlerde daha az rahatsızlık hissediyor olacaksınız.

Oyunuz kaydedildi! Şimdi paylaşabilirsiniz!


Ne Düşünüyorsun?
  • Beğen
  • Hahaha
  • Sevimli
  • İnanılmaz
  • Üzgün
  • Sinirli
To Top