Eğlencelik

Pokerden Para Kazanmak – En İyi Poker Tüyoları

3 dakika okuma süresi

1) okuyun, izleyin, araştırın. teoriden bihaber asla masaya oturmayın.

2) tight agresif oyun tarzı iyidir. pokerde para kazanmanız için illa her ele girmeniz gerekmez. az ele girip, girdiğiniz elleri agresif oynamanız en iyisidir. ilerde kendi oyununuz daha iyi oturacaktır. loose oyun tarzı şüphesiz daha çok tecrübe gerektirir.

3) oyuna başladığınızda mümkünse no limit başlamayın. nl acımasızdır. limit, pot limit seçeneklerini de göz önünde bulundurun. ayrıca poker denince sadece no limit cash hold’em aklınıza gelmesin. sonuçta amacınız para kazanmaksa, nerde çok kazanıyosanız orda devam edin. turnuvacı mı olacaksınız, heads up’çı mı cash mi oynayacaksınız. omaha mı oynayacaksınız, stud mı, holdem mi? o yönde çalısın çabalayın.

4) full ring masaları ilk başlayanlar için daha uygundur. zayıf oyuncu sayısı s.handed’a göre daha fazladır. ayrıca ödediğiniz blindlar da 5 kişilik bir masaya göre daha az olacaktır.

5) oynadığınız zayıf oyuncuları not edin. ve masaya oturmadan önce bu oyuncuları aratıp online olanların masasına zıplayın. sonuçta amaç para kazanmaksa gurur meselesi yapmıycaksınız. aslan bile gidip file saldırmıyo. gidiyo zebra, antilop falan yiyo. kendinizden zayıf olanları yenmeden, güçlüleri yenmeyi beklemeyin.

6) bana göre oynamak için en uygun zaman gece saatleri. gecenin sonlarına doğru kaybettiklerini toparlamak için gereksiz risk alan birçok zayıf oyuncu görebilirsiniz masalarda. ya da kazandığı üzerinden oynayıp yine gereksiz hareketler yapan oyunculara da rastlayabilirsiniz. ama nooblist’inizin online olduğu zamanlarda oynamak tabi ki en iyisidir.
ayrıca ayın ilk haftası da oynamak için iyi bir dönemdir. birçok zayıf oyuncu ay içinde tilt olup tüm paralarını kaybederler. ayın ilk haftası da geçen aydan kalan bonus rakebacklerini alırlar. bu aldıkları parayı da genelde o hafta içinde tekrar masaya teslim ederler. yani bulduğunuz zayıf oyuncunun dibini sıyırın. kalmasın hesabında para. ayrıca cumartesi geceleri de bol miktarda sarhoş olur. mümkünse alın paralarını.

7) average potu yüksek masalar iyidir. tercih sebebi olmalıdır. kontrollü agresyon para getirir.

8) masaya oturduğunuzda rakiplerin hangi masalarda oynadığını, kaç masada oynadığını, nereli olduğunu araştırın. zaten search yaptığınızda bunlar çıkacaktır. çoğu sitede böyledir.
multitable oynayan adamla tek masa oynayan adama aynı oyunu oynamayın. zaten hiçbir oyuncuya karşı fix bir oyun oynamayın. adamına göre muamele. açabiliyorsanız masayı kendiniz açın. millet gelip otursun. böylece daha rahat takip yapabilirsiniz.

9) iskandinavlardan uzak durun. isveç, norveç, finlandiya, danimarka.. bunlar tehlikeli ülkeler. bu heriflerden kötü oyuncu çıkmıyo nerdeyse. özellikle finlandiyalılar. helsinki, espoo, turku, hakinen, makinen.. görünce kaçın. ilk başlayanlar için kabus olabilirler. ayrıca son zamanlarda macarlardan da bol miktarda iyi oyuncu çıkıyo. gayet disiplinli ve başarılı bir oyun sergiliyolar. onlardan da uzak durmakta fayda var. daha çok sıcak ülke insanlarına yönelin. italya, ispanya, yunanistan, türkiye.. türkler tahmin edeceğiniz gibi teoriden uzak şansa dayalı bir oyun stiliyle oynuyolar genelde. blöf yapmayı çok seviyolar. tabi bi de başlı başına fransızlar var ki bir millet bir oyunu anca bu kadar becemeremez. herifler tam poker özürlü.

10) ronaldo82, liverpool32, beckham19 gibi nickler görürseniz direkt yapışın. bu herifler normal zamanda futbol bahsi yapıp son kalan paralarıyla da pokere girerler. bahis oynarken gösterdikleri başarsız tabloyu pokerde perçinlerler. ayrıca hatun nicki görünce de lan bu anlamaz falan diye hemen atılmayın. son zamanlarda bu şerefiz iskandinavlar daha az respect edilen nickler oldukları için olivia18, lola17 gibi nickler koyuyolar kendilerine. yani christina23 nickinin arkasından norveçli olsen çıkabilir. ayrıca kaliteli bayan oyuncuların sayısı da sandığınız kadar az değil.

11) bankroll managment önemlidir. belki de en önemlisidir. yani hesabınızda kaç para varsa ona uygun masaya oturmanız gerekir. örneğin hesabınızda 200 eu para varsa gidip 4 buy-in’le nl50 masasına oturmayın. kusursuz bir oyun oynasanız bile tilt olma şansınız yüksektir. örneğin nl10 masası bu roll’e daha uygundur. tabi eğer kazanan bir oyun oynayabiliyorsanız.

12) mümkünse preflop betiniz sabit olsun. 3,5x 4x ya da ortadaki pot kadar falan.. yani elinizde aa varken farklı bet jts varken farklı bet yapmayın. gerçi yine genelleme yapmayalım. istina durumları da var bunun.

13) sonuçta önemli olan pozitif ev’si olan bir oyun oynayabilmek. zaten kumarhaneler de bu pozitif ev sayesinde hep kazanıyorlar. oyununuz böyleyse kısa vadede yaşayacağınız kayıplar koymayacaktır size. rahat olun.

14) milletle fazla diyaloga girmeyin. kazandığınız elleri göstermeyin. masada belirli bir imaj yaratma çabasına girmeyin. yarattığınız imaj karşınızdaki masadan çıktığı anda silinip gidecektir. heriflerle geyiğe girmeyin. sonuçta ordaki amacınız adamın parasını almak.
hiç mi iyi oyunculara bulaşmayacağız deseniz, zamanı gelince yeterince tecrübe kazanınca onların da parasını alırsınız. fakat kolay lokma dururken kastırmaya gerek yok bence. zaten birçok iyi oyuncu da kendilerinden zayıf oyuncuları takip edip onlarla oynamak için can atıyor.ilk başlangıç aşamasını, en azından kendi oyununuzu oturtana kadar geçen süreci en az kayıpla atlatmanız için zayıf oyunculara oynamak en akıl karı olandır.

 

Bu Konuya da Bakmalısınız : Poker Strateji

Online Poker hileleri

Oyunuz kaydedildi! Şimdi paylaşabilirsiniz!


Ne Düşünüyorsun?
  • Beğen
  • Hahaha
  • Sevimli
  • İnanılmaz
  • Üzgün
  • Sinirli
To Top