Sponsorlu

Plajlarda Şık Detay: Pareo

2 dakika okuma süresi

Yaz aylarına doğru yaklaştığımız bu günlerde kadınların en büyük telaşı şüphesiz ki plajda giymek için tercih edeceği bikini, mayo, plaj elbisesi ya da pareo modellerinin ne olacağıdır.  Eskiden plajda giymek için daha çok elbise veya şort – askılı tişört kombini kullanılırken günümüzde pareo daha çok kullanılmaktadır. Pareo; tek parça olması, istenilen modelde bağlanması, kolay kullanımı ve zarif duruşu ile adeta bikininin tamamlayıcısı haline gelmiştir. Şıklığını plajda da sürdürmek isteyen kadınlar için bir numaralı tercih pareodur.

Pareonun tercih edilmesindeki en büyük etken, farklı şekillerde bağlanarak hem plajdaki şıklığınızın tamamlayıcısı olması hem de vücudunuzdaki bazı kusurları kamufle etmesidir.2016 yılı pareo modellerinin bu çeşit çeşit kullanımı da yaza bölgesel sorunlarıyla girmiş kadınlariçin adeta çözüm niteliği taşımaktadır.Pareo modelleri arasında seçim yaparken bedeninizi tanıyarak seçim yapmanız hem modelin üstünüzde daha iyi durmasına hem de şıklığınızı ortaya çıkarmanıza yardımcı olacaktır.

Peki pareo modellerinde en çok tercih edilen bağlama şekilleri neler biraz da bunlardan bahsedelim. Pareoyu etek olarak kullanabilirsiniz. Eğer göbeğinizden şikâyetçi iseniz pareoyu belinizin etrafından sararak göbeğinizin olduğu yerden bağlayarak göbeğinizi saklayabilirsiniz. Eğer basenlerinizden şikâyetçi iseniz pareoyu belinizin etrafında sarıp uçlarını bikininiz içine sokarak klasik etek görünümü verebilirsiniz. Böylece olduğunuzdan daha zayıf görünebilirsiniz. Eğer pareoyu belinizin biraz altından sarıp yanda bağlarsanız bacaklarınız olduğundan daha kısa gösterebilirsiniz. Ya da düğümü tam bel hizasında atarak bacaklarınızı olduğundan daha uzun gösterebilirsiniz. Pareoyu etek olarak kullanabileceğiniz gibi elbise olarak da kullanabilirsiniz. Eğer pareonun ucunu göğüs üzerinden çapraz getirilerek boyunda bağlarsanız çok şık görünümlü boyundan bağlamalı bir elbise modeli yaratabilirsiniz. Ya da pareoyu göğüs üzerinde sabitleyerek uçlarını yanda düğümleyerek straplez bir elbiseye sahip olabilirsiniz.

2016 yılı pareo modellerinde dantel, file, örgü detayları kullanılarak pareolara ayrı bir zariflik katılmıştır. Renk olarak ise sarı, turkuaz, turuncu ve pudra tonu renkler öne çıkmaktadır. Geometrik desenli pareolara da bu yaz plajlarda karşımıza çok sık çıkacak gibi duruyor. Sizde tatile giderken bavulunuzda size en uygun pareoya yer vermeyi unutmayın.

Oyunuz kaydedildi! Şimdi paylaşabilirsiniz!


Ne Düşünüyorsun?
  • Beğen
  • Hahaha
  • Sevimli
  • İnanılmaz
  • Üzgün
  • Sinirli
To Top