Tasarım

Photoshop’ta Saç Kıvrımlarını Transparan Yapma

< 1 dakika okuma süresi

Adobe Photoshop CS5 kullanarak, saç kıvrımlarını en basit şekilde nasıl transparan yapabileceğimizle ilgili 4 dakikalık bir anlatım hazırladım. Özellikle CS5‘de hazırladım ki! Önceki versiyonlarda, bu tarz saç hatlarını temizleyip arkaplana oturtcak şekilde transparan yapmak, gerçekten çok zor ve zahmetli bir işti. Neyse; uzun lafın kısası! AdobeCS5 versiyonlarında çığır aşmış ve inanılmaz bir şekilde kullanıcılara kolaylıklar sunmuşlar. Ne diyelim!? Umarım CS6‘da fazla abartmazlar da, bizde işlerimizi kaybetmeyiz.

Şimdi, çalışmada 2 resim kullandım. Bunlardan ilki İstanbul manzara‘lı resimimiz;

Photoshop'ta Saç Kıvrımlarını Transparan Yapma ~ İstanbul Manzara

İkinciside, şekermi şeker çok tatlı bir bayan resimi;

Photoshop'ta Saç Kıvrımlarını Transparan Yapma ~ Çok Tatlı Bir Bayan

Bu resimleri kullanarak! Bayan resmini, İstanbul manzarası üzerine oturtmaya çalıştım ve aşağıdaki sonucu aldım. Hiç uğraşmadan, sadece bir kaç komutla bu tarz bir sonuç! Bence mükemmel..

Photoshop'ta Saç Kıvrımlarını Transparan Yapma ~ SONUÇ

Bu sonucu nasıl aldığım ile ilgili anlatımı aşağıdaki video’dan izleyebilirsiniz.

Video’da zaten paneller açık bir şekilde gözüküyor! Ben ekran görüntüsünüde kaydettiğim için Photoshop baya kasılarak çalışıyordu. Siz mantığını kavrarsanız, en fazla 2 dakikada çok güzle resimler çıkartabilirsiniz.

Not: bahsettiğim gibi Photoshop kasıldığı için ağır ağır yapmak zorunda kaldım. Özellikle bayan resiminin saç hatlarının seçim bölümünde, mouse’un takılması yüzünden fazladan seçimlerde yaptım. Bu kısımlardaki seçimleri en aza indirip, daha sınır seçimler yaparsanız! Çok daha güzel sonuçlar elde edebilirsiniz.

Oyunuz kaydedildi! Şimdi paylaşabilirsiniz!


Ne Düşünüyorsun?
  • Beğen
  • Hahaha
  • Sevimli
  • İnanılmaz
  • Üzgün
  • Sinirli
To Top