Site tanıtım

Otodünya sizi farklı bir Mazda deneyimine çıkarıyor

< 1 dakika okuma süresi

Otodunya.com Mazda hakkında her şeye sahip. Video galerilerinden araçları detaylıca gözlemleyebilir, sıfır ve ikinci el fiyat araştırması yapabilir ve en güncel haberleri öğrenebilirsiniz.

Japonya otomotiv sektörüne öncülük eden birçok firmanın anavatanıdır. 2. Dünya savaşı sonrası Amerikan ve Batı destekli ekonomik reformlarla kısa sürede kalkınan Japon ekonomisi üretimi kendine görev bilmişti. Başta küçük motorlu rickshaw olarak bilinen çek çekler üretmeye başlayan mazda zaman geçtikçe işlerini büyüttü. İlk otomobilini 1960 yılında çıkaran Mazda, R360’ın Japon kitlelerce sevilmesinden sonra bu aracın üretimini 6 yıl kadar sürdürdü. Mazda böylelikle Japon otomotiv sektöründe devler ligine adım atmış oldu.

Mazda Türkiye’de en çok 323 modeliyle tanındı. Fakat Mazda’ya ün getiren en önemli faktörlerden biri sanal ortamda gerçekleşti. Bir bilgisayar oyunuyla Mazda’nın spor Miata modeli oyunseverlerin tutkunu olduğu bir araca dönüştü. Aslına bakılırsa Japonya’da da modifiye araç kültürü gelişmiş ve dirft (kaydırma) yarışları gençler arasında belirli bir popülarite kazanmıştır. Mazda’nın bu popülerliği satış rakamlarına da yansımış dünya üzerinde en çok satan coupé ünvanını 940.000 adet ile kazanmıştır. Bu bir guiness rekorudur, henüz bir başka araç ve firma tarafından kırılmamıştır ve bir spor araç için gerçekten sıradışıdır.

Mazda ayrıca motorsporlarına da oldukça önem veren bir otomotiv firması. 24 saatlik Le Mans yarışlarına her sene katılan Mazda süreklilik ve dayanıklılık testlerini bu yarış üzerinden sürdürüyor. Ayrıca Dünya Ralli Şampiyonası’nda yarışan şirket adını bu kulvarda da duyuruyor. Sponsoru olduğu Amerika’nın ünlü yarış pistlerinden Laguna Seca’yı da unutmamak gerek.

Binek ve motorsporları kategorisindeki yüksek performansıyla Mazda Otodunya.com’da. Otodünya.com size en iyi Mazda seçeneklerini sunmakla kalmıyor aynı zamanda incelemeler, en yeni haberler ve hatta satılık araçları da ulaşabileceğiniz bir noktada tutuyor. En yeni Mazda videolarına ve fotoğraflarına ulaşabileceğiniz galeride kullanıcılarına araçları yakından tanıma imkanı sunuyor. Eğer siz de bir Mazda’ya sahip olma arzusundaysanız hemen Otodunya.com’u ziyaret edin ve Mazda araçları Otodünya farkıyla deneyimleyin.

Oyunuz kaydedildi! Şimdi paylaşabilirsiniz!


Ne Düşünüyorsun?
  • Beğen
  • Hahaha
  • Sevimli
  • İnanılmaz
  • Üzgün
  • Sinirli
To Top