İnternet

Ofis Masasında Hayat Kurtaran 4 Malzeme

2 dakika okuma süresi

Ofis masalarında çok sayıda malzeme görebilirsiniz. Bazıları istisnasız her gün, sürekli olarak kullanılır. Bu malzemelerin bazılarına ise çok ender zamanlarda ihtiyaç duyulur. Ancak arada bir kullanılıyor olsalar da, her ofiste mevcut olmaları şart. Çünkü o ender zamanlarda önemli bir ihtiyacı gideriyorlar. İşte o malzemelerden bazıları.

1- Zımba
avansas-zimba
Çalışma masalarında mutlaka bulunsa da çok sık kullanılmaz. Fakat ofislerde zımbanın yerini de başka hiç bir malzeme dolduramaz. Özellikle evrakların birbirine eklenmesi gerektiğinde tek hareketle bu görevi yerine getiriyor olması, zımbayı her ofisin temel ihtiyaçlarından biri yapıyor. Her çalışma masasında mutlaka zımba bulunuyor diyemeyiz. Bazı ofis çalışanları bu ihtiyacı, yan masadaki zımba ile karşılıyor da olabilir. Neticede zımbanın ihtiyaç duyulduğunda hayat kurtardığı bir gerçek.

2- Daksil
avansas-sivi-duzeltici-daksil
Ofislerde, yazının daktilo ile yazıldığı dönemlerde daksil en sık kullanılan malzemelerden biriydi. Daktilonun yerini bilgisayar alınca, hazırlanan metinler bilgisayarda önce düzeltilip sonra kağıda dökülür oldu. Haliyle daksil de artık eskisi kadar sık kullanılmıyor. Fakat yeniden hazırlanması mümkün olmayan belgeler söz konusu olduğunda daksilin yerini başka hiç bir malzeme dolduramıyor. İşte bu durumda daksil de ofis çalışanı için hayat kurtaran bir malzeme.

3- Dolma Kalem
scrikss-dolma-kalem-tukenmez-kalem-krom-takim-siyah
Kuşkusuz dolma kalemlerin kendi içerisinde bir asaleti var. Pek çok ofis çalışanı, çalışma masalarında dolma kalem bulundurmaya devam ediyor. Ancak çok sık kullanılmadıkları da bilinir. Yazışmalarda imza atmak için uzun yıllar kullanılan tek kalem olmayı başaran dolma kalemin yerini artık imza kalemleri aldı. Mürekkep bulaşma riski sıfıra inince, dolma kalemler biraz gözden düştü diyebiliriz. Sümen takımlarında bulunmaya devam ediyor. Fakat çok sık kullanıldığı bir ofis bulmak da neredeyse imkansız. Peki, dolma kalemin kullanılması gerektiği zamanlar olmuyor mu? Elbette oluyor. İşte bu durumda dolma kalem önemini net olarak ortaya koyabiliyor.

4- Zarf Açacağı
Sümen Aksesurları
Çalışma masalarında bazen dekoratif bir obje olarak yer alan ve ihtiyaç olduğunda dahi varlığı unutulan zarf açacağı bu makus kaderi paylaşan ofis malzemeleri arasında yer alıyor. Çoğu zaman zarf açmak için dahi kullanılmayan bu malzeme ofislerde mutlaka bulunuyor. Genellikle bir ofis çalışanına hediye olarak gelen bu malzeme, belki de ofislerin en az kullanılan malzemesi. Fakat gerektiğinde de hayat kurtardığı gerçeğini anlamamak imkansız. İçerisinde belge olan bir zarfın ucunu yırtarak açılması büyük risk. Zarf açacağı bu durumda hemen devreye giriyor.
İhtiyacınız olan kırtasiye malzemelerini Avansas.com üzerinden uygun fiyat avantajıyla online olarak satın alabilirsiniz

Oyunuz kaydedildi! Şimdi paylaşabilirsiniz!


Ne Düşünüyorsun?
  • Beğen
  • Hahaha
  • Sevimli
  • İnanılmaz
  • Üzgün
  • Sinirli
To Top