Bilim-Sanat

Mars’ta Simetrik Kuleler Bulundu – Tıpkı Giza Piramitleri Gibi –

< 1 dakika okuma süresi

Uzayda yaşam arayan araştırmacılar, Mars gezegeninde harika derecede düz bir hat üzerinde, aynı Mısır’daki Giza Piramitlerine benzer şekilde simetrik olarak konumlanmış 3 adet 1.5-2 kilometre yüksekliğinde kuleler keşfetti. Araştırmacılara göre kulelerin Giza Piramitleri gibi Orion takım yıldızını taklit ettiğini söylüyor. Buna bakacak olursa Mars’ta gelişmiş bir medeniyet yaşamış mıydı ?

UFO araştırmacısı Scot C. Warring ise keşifle ilgili şunları söylüyor:

“Mars’ta bulunmayı bekleyen bir gezegen dolusu yapı ve kalıt var. Mundodesconocdo kullanıcısının paylaştığı video bunun fantastik bir örneği. Yaklaşık 1 mil veya daha fazla yükseklikte gibi görünen 3 kule keşfetti. 3’ü de iyi yapılmışa benziyor çünkü hiçbiri yok olmamış. Mars üssü kurmak için mükemmel bir nokta olur… Boşlarsa tabii.”

“Mars’ta eskilerden varolmuş gelişmiş bir medeniyet uzaydan düşman ırk tarafından yok edilmiş olabilir”

Mars’ta kadim bir medeniyet bulunmuş olabileceğine dair açıklamalar yakın zamanda gözde bilim insanlarından da gelmişti. California Üniversitesi’nde Teorik Plazma Fiziği bölümünde görev alan Dr. John Brandenburg da Mars’ta gelişmiş bir medeniyetin geçmişte yaşamış ve nükleer bir saldırı sonucu yok olmuş olabileceğini düşünenlerden sadece biri.

Dr. John Brandenburg’a göre, uzak geçmişte kızıl gezegenin yüzeyinde en az iki büyük nükleer patlamanın gerçekleşmiş olduğuna dair yeterince kanıt mevcut. Dr. Brandenburg’un teorisi, Mars yüzeyinde izine rastlanmış uranyum ve toryum elementleri kaynaklı. Bu Mars medeniyeti uzayın bir başka bölümünden gelen düşman bir uzaylı ırk tarafından Mars yüzeyinden silinmiş. Dr. Brandenburg Dünyalıların da benzer bir kaderle yüz yüze kalabileceği konusunda uyarıyor.

Ayrıntılı Fotoğraflara Buradan ulaşabilirsiniz.

Oyunuz kaydedildi! Şimdi paylaşabilirsiniz!


Ne Düşünüyorsun?
  • Beğen
  • Hahaha
  • Sevimli
  • İnanılmaz
  • Üzgün
  • Sinirli
To Top