Sponsorlu

Market Raf Sistemleri

2 dakika okuma süresi

market-raf-sistemleriHiçbir market veya marketler zinciri sahiplerinin bir süre sonra kapatmayı düşünerek market açmadıklarını düşünürsek bu marketlerin rafları da buna bağlı olarak uzun ömürlü olmalıdır. Rafları, o alanı market haline getiren olguların belki de en önemlisidir. Günümüz dünyasında gelen müşterileri biraz daha fazla tutabilmek adına çok çeşitli raf tasarımları yapılmakta. Fakat ülkemiz Türkiye bu tasarımların fazla yakın takipçisi değil. İşini düzgün yapması, sağlam ve ekonomik olması ülkemiz gereksinimlerin başında gelen faktörler.

Ülkemizde de hemen her sektörde olduğu gibi raf sektöründe de malesef kaliteli olmayan ve yanıltıcı ürünler pazarlanmakta. Bu rafların taşıma kapasiteleri öngörülenden çok daha az ve dayanıksızdır. Bunun yanında işini gerçekten temiz ve şeffaf şekilde yapmaya gayret eden firmalar da var elbette piyasada. Mira Raf Sistemleri olarak her yaptığımız işe müşterimizin gözüyle de bakmaya çalışan bir firmayız. Onların kısa ve uzun vadeli ihtiyaçları, beklentileri bizim için son derece önemlidir. Zaten piyasada kalıcı olmak bu beklentileri yüzde yüze en yakın oranda karşılamaktan geçmekte bizce.

Market rafları
imalatına değinmek gerekirse, aşamaları kısaca özetleyelim. Sac plakalar, öncelikle ebatlanır ve sonra pres makinelerine girerek arzu edilen forma kavuştururur. Raf levhaları yani katlarının yükseklik aralıklarını belirleyici delikler açılır. Rafların tırnakları bu deliklere yerleştirilerek montajı sağlanır. Eğer sergilenecek ürünler uzunsa sıralı olan deliklerin daha üstlerine takılarak raf yükseklikleri kolayca ayarlanabilir. Daha kalın olan sac profiller ise ayakları meydana getirir. Ayakların raf tabanına montesi kaynatılmak sureti iledir. Çünkü burada herhangi bir oynama istenmeyecek bir durumdur. Rafı ayakta tutan bir başka parça olan raf destekleri de aynı aşamalardan geçerler. Daha sonra raf şapkaları, raf levhaları, destekler, ön kapamalar, arka pano istenilen renge toz boya ile boyanırlar. Toz boyada ikinci aşama fırınlamadır. Fırınlama olmadığı takdirde boyalar zamanla dökülecektir. Genel olarak mavi, beyaz, krem, sarı, turuncu gibi renkler çok tercih edilse de müşteri ve marka vizyonuna göre kendi kurumsal renklerinde de renklendirme yapılabilmektedir. Piyasada en çok bulunan ünite boyları sırasıyla 50 santim, 60 santim, 70 santim, 80 santim, 90 santim, 100 santim, 110 ve 120 santimdir. Bu ölçüler birinci kalıp olarak geçer. İkinci kalıpta ise ölçüler 55 santim, 75 santim, 95 ve 125 santim olmaktadır. Bu iki kalıbın birbirlerine uymadıklarını da unutmamalıdır. Genel market raf sistemleri yükseklikleri ise 225 santimdir. İşinizi kendi işi gibi benimseyen, ekonomik ve kaliteli çözümler sunan bir firma ile çalışmak isterseniz sizleri de Mira Raf’a bekliyoruz.

Oyunuz kaydedildi! Şimdi paylaşabilirsiniz!


Ne Düşünüyorsun?
  • Beğen
  • Hahaha
  • Sevimli
  • İnanılmaz
  • Üzgün
  • Sinirli
To Top