Sıradışı

MAGİ (Büyü) Filminde Geçen Esrarengiz Baron – Rudolf von Sebottendorf

2 dakika okuma süresi

Rudolf von Sebottendorf

Belki daha önce bu ismi çoğumuz duymadı fakat bu ismi ‘Magi’ filminde izleyenler hatırlayacaktır. Filmin konusunda kendisi Hitler’in büyücü yardımcısı olarak geçiyor. Fakat Hitler güçlenince Rudolf von Sebottendorf hariç diğer büyücülerini öldürüyor, Rudolf von Sebottendorf kaçıyor ve Türkiye’nin sınırları içerisinde olan bir bölgede saklanıp Hitler’e bir tehtit mesajı gönderiyor. Bundan önce orada bir tarikat kurup Cinleri kullanarak kötülüğü tüm dünyaya yaymaya çalışıyor.

Thule Tarikatı
Araştırmacılara göre Adolt Hitler’i siyasete taşıyan örgüt Thule örgütüydü.(Thule tarikatı hakkında daha önceden ayrıntılı bir yazı yazmıştım buradan ulaşabilirsiniz)
Bu Thule tarikatının başında ki kişi ise filmde ismi geçen Rudolf von Sebottendorf.

Rudolf von Sebottendorf
Baron anlatılanlara göre bir gazete sahibi, bir astrolojist ve falcıydı. Türkiye’de casusluk faliyetleri yürütüyordu. Ayrıca Meksika’da İstanbul Fahri başkonsolosuydu.

İddialara göre Hitler daha piyasada yokken kendisi Hitler Gelmeden Önce diye bir kitap yazmıştı. Hitler başa gelince tekrar bu kitabı yayınladı ve Hitler kendisini sürgüne yolladı.
Hitler’i alıp Thule tarikatı içerisinde bizzat kendisi yetiştirmiş ona büyücülüğü ve astrolojiyi öğretmişti. Hitler bu konulara ilgiliydi bu biliniyor, fakat burada önemli olan Thule tarikatı içerisindeki kişiler bu öğretilerle ilgili değil bunları kesin olarak kullanıyor ve uyguluyor olması. Araştırmacı ve komploculara göre Hitler’in iktirada gelmesini Thule tarikatı sağlamıştı. Ses büyüsü ile insanları kitleler halinde peşinden sürüklemesinin sırrı buydu.

Kendisi Hitler’den kaçtıktan sonra Türkiye’de yaşadığı biliniyor. Bektaşi tekkelerinde kalıp Bektaşi babalarından Anadolu Aleviliği hakkında öğretileri benimsediği ve buna göre masonik bir sistem çıkarttığınıda biliyoruz. Türkiye topraklarındayken bu bilgilerle ‘Eski Türk Masonlarının Uygulamaları’ adında bir kitap yazmıştı. Bektaşilikten çok fazla etkilenen Rudolf von Sebottendorf İstanbul’da kaldığı süre içerisinde Türk masonlarla sıkı bir bağlantıda oluyor.
Kendisi bir büyücü ve bir çok sırrı biliyor. Büyük Aydınlanmış tek dünya devletini kurmak için bir örgüt oluşturuyor ve bunun içerisine kendisi gibi aydınlanmış, kadim öğretileri bilen insanları toplayıp sahne önüne atacak birisini arıyorlar buda Hitler oluyor. Fakat Hitler zamanla gücü ele geçirdiğinde bunları öldürüyor bir tek Rudolf von Sebottendorf kalıyor. Baronda kaçıp Türkiye’ye geliyor ve burada tekrar bir ezoterik örgüt kurup Hitler’e büyü yapıyor ve bunu ses kaydıyla gönderiyor. Hitler’in sonunun geldiğini ve yenileceğini söylüyor. 2. dünya savaşı bittiğinde Rudolf von Sebottendorf Türkiye’de tekrar eskisi gibi bir örgüt kurup yer altndan bu örgütü yönetiyor. Baron hakkında ki hikayeler bu şekilde.

Baronun ölümü de yaşamı gibi efsalerle dolu ne olduğu kesin değil, bir iddiaya göre 1945’te İstanbul Boğazı’ndan atlayarak intihar ediyor veya öldürülüyor.Başka bir iddia ise Hitler tarafından öldürüldüğü bazılarına göre ise ölmediği kendisini öldürülmüş süsü vererek yer altına çekildiği şeklinde.

Tarihsel olarak bilinen tek gerçek; Thule tarikatının var olduğu, Hitler’in bu tarikata üye olduğu ve bu tarikat üyeleri tarafından yönlendirildiği. Gerisini zaten biliyorsunuz, bu inançlara sahip kişilerin milyonlarca insanın ölümüne ve katliamına yol açan 2. Dünya savaşını başlatması.

Oyunuz kaydedildi! Şimdi paylaşabilirsiniz!


Ne Düşünüyorsun?
  • Beğen
  • Hahaha
  • Sevimli
  • İnanılmaz
  • Üzgün
  • Sinirli
To Top