Sağlık

Leke Tedavisi ve Kimyasal Peeling Uygulaması

< 1 dakika okuma süresi

Leke Tedavisi Ankara kliniğimiz olan Dr. Buket Yıldırım ve ekibinin uzun yıllardan beri hizmet verdiği ve birçok alanda kusursuz başarılara imza attığı merkezinde yine uzman kadrosu tarafından gerçekleştirilmektedir.

Kliniğimizde leke tedavisi lazer uygulamaları ile gerçekleştirildiği gibi kimyasal peeling ve cilt bakımları ile de kişinin leke sorununa göre tedavi edilebilmektedir. Ancak ilk tercih edilen yöntemler arasında ve özellikle de lekeniz yüzeysel değil ise mutlaka lazer tedavisinden geçmektedir.

Lazer ile leke tedavisi nasıl uygulanır?

Lazer ile leke tedavisi Ankara öncelikle hekimin yaptığı cilt analizi ve muayenesinden sonra yapılmaktadır. Burada hastanın lekesi ile ilgili gerekli bilgileri sunması, tedavinin başarısı ve seyiri açısından son derece önem taşımaktadır. Örnek vermek gerekirse doğumsal cilt lekelerinin tedavisi ile daha sonradan meydana gelen lekelerin tedavisinin süreci arasında mutlaka belirgin farklar olmaktadır. Leke tedavisi genellikle kısa  süren seanslar ile yaklaşık 3 seans önerilen bir işlemdir. Uygulamanın ardından ciltte kızarıklık ya da yanma gibi olabilir etkiler meydana gelebilmektedir. Bu durum kesinlikle geçici olup, hastalarımız süreç hakkında zaten bilgilendirilmektedir.

Kimyasal Peeling Ankara kliniğimizde yine leke tedavilerinde en çok tercih edilen medikal uygulamalar arasında yer almaktadır. Kimyasal peeling uygulaması eskiden olduğu gibi korkulması gereken bir uygulama olmaktan çıkmış şimdilerde yapılması oldukça kolay ancak tabi ki diğer uygulamalara göre süreci biraz daha meşakatli olan bir medikal işlemdir.

Kimyasal peeling nasıl uygulanır?

Kimyasal peeling Ankara ve İstanbul başta olmak üzere birçok ilimizde uzmanlar tarafından özel kliniklerde ve hastanelerde uygulanabilmektedir. Lekelerin tedavisinde ve özellikle yanık izlerinin tedavisinde tercih edilen kimyasal peeling uygulaması, meyve asitleri sayesinde cildin soyulması ile gerçekleştirilmektedir. Süreç olarak ciltte belirli bir katmanda soyulma sağladığından bu sürede kişilerin mutlaka güneşin zararlı etkilerinden korunması gerekmektedir.Bunun dışında kimyasal peeling sayesinde cilt lekelerinizden güvenilir bir şekilde kurtulmanız mümkün olmaktadır.

Kimyasal peeling uygulaması ve cilt bakımları hakkında aklınıza takılan tüm sorularınızın cevabını www.drbuketyildirim.com internet sayfamızdan bulabilirsiniz.

Oyunuz kaydedildi! Şimdi paylaşabilirsiniz!


Ne Düşünüyorsun?
  • Beğen
  • Hahaha
  • Sevimli
  • İnanılmaz
  • Üzgün
  • Sinirli
To Top