Oyunlar

Leage of Legends – Lol En güçlü Herolar

2 dakika okuma süresi

Öncelikle belirtmeliyim ki en güçlü hero diye bir şey yoktur. Oynayan kişinin kabiliyeti vardır. Fakat bazı herolar bazı herolara karşı daha avantajlı konuma sahiptir ve bazıları da oyun metasına ve itemlere göre diğer herolardan daha avantajlı ve güçlüdür. Ama tekrar ediyorum bir hero diğer herodan 2 kat güçlü olsa da oynayan kişi bunu yüzde 80 oranında belirler.
Şimdi bir ayrıştırma yapalım ve oyuna göre güçlü herolarımızı sıralayalım.
1. Oyununun En güçlü Heroları
Fiora: Oyun başında en güçlü herolardan biri fakat oyun sonuna doğru gelindiğinde karşıda aşırı bir tank varsa etkisiz kalıyor ve kendini gösteremiyor.
Trundle: Rahatlıkla şuan oyunun en güçlü Herosu diyebiliriz. Lanede kaldığı süre zarfında ezemeyeceği kendi klasmanında hero bulunmamakta fakat o da oyun sonuna doğru karsısında fazla tank veya yüksek ap bir hero varsa düşüşe geçebiliyor.
Ekko: Şu anki metada oyunun ilk safhalarındaki en güçlü hero diyebiliriz eğer oynamıyorsanız hemen başlamalısınız.
Viktor: Erken safhada fazla güçlü olmasa da oyun sonunda gerçekten bir canavara dönüşebilir.
Vayne: Adcler klasiktir her biri güzel ellerde iyi iş çıkartır ama vayne başkadır. Eğer feedlenmişseniz ve vayne iyi oynuyorsanız o maç mutlaka penta atarsınız! Şuan oyundaki en güçlü adc diyebilirim ( twich ile birlikte )
Twich: Vayne anlatırken dediğim gibi adc başkadır ama twich bambaşkadır. Vayne ile hemen hemen aynı güçtedir fakat q yeteneğindeki gizlenme sayesinde aniden ortaya çıkar ve maçları her zaman kurtarır.
Rengar: Yasuo ile birlikte sürekli banlanan herolardan biri ama Yasuo’dan tehlikeli yanı ise aniden kaybolup aniden ortaya çıkması güzel oynayan bir Rengar karşı takım adcsini 1 saniyede yok edebilir.
Yasuo: Güzel ellerde güzel iş yapar fakat kaçma potansiyeli fazla olmadığından ve karsı takımda zırh kasacak çok adam varsa pek fazla bir şey beklenemez ama yine de oyunun en gücü herolarındandır.
Fizz: Tek başına oyun taşıma potansiyeli vardır aniden saldırır aniden yok olur fakat dayanıksızdır ama gerçekten iyi oynuyorsanız takımınızı avantaja taşırsınız.
Annie: Bana kalırsa oyunun en tehlikeli herosudur ve sürekli banlarım oyun baslarında etkisizdir fakat oyun sonunda gelip 5 kişi arasına kombo attığında 5 kişiden 2 si yok olur diğerleri yarı canla kalabilir hem tank olur hem de süper bir ap.
Yeni başlayan arkadaşlara Hero önerileri
Garen: Oynayışı kolaydır fazla kabiliyet gerektirmez.
Trundle – Kayle – Master Yi – Atrox – Xin Zhao
Bu herolar ile oyuna adapte olmaya başlayın devamı gelecektir.
İyi şanslar.

Oyunuz kaydedildi! Şimdi paylaşabilirsiniz!


Ne Düşünüyorsun?
  • Beğen
  • Hahaha
  • Sevimli
  • İnanılmaz
  • Üzgün
  • Sinirli
To Top