Sponsorlu

İş Bankası Kredi Borcu Yapılandırma

< 1 dakika okuma süresi

İş Bankası’ndan kullanmış olduğunuz kredileri o günün şartlarında isterseniz yapılandırabilirsiniz. Bu işlem için bankanız ile görüşüp başvuru yapmanız ve başvurunuzun onaylanması gerekmektedir. Kredi yapılandırma işleminin 2 farklı avantajı bulunmaktadır. Birincisi ödemelerde zorluk çekiyorsanız, taksit tutarlarını düşürmek istiyorsanız, kredinizi yapılandırarak yeni ödeme planınıza göre borcunuzu ödeyebilirsiniz. İkincisi ise o günün şartlarında faiz oranları düşmüş ise kredinizin ödemelerini kredi yapılandırma ile düşürebilirsiniz. Bu size hem taksitlerde hem de toplam ödemede kar sağlayabilir.

İş Bankası size kullanmış olduğunuz kredileri yapılandırmanız için İş Bankası kredi borcu yapılandırma hizmeti sunmaktadır. Mevcut krediniz yeni çıkan kredi ile kapatılır ve yeni kredinizde anlaştığınız ödeme vadesi ve faiz oranıyla ödemeye devam edebilirsiniz.

İş Bankası’nın diğer bir yapılandırma hizmeti de diğer bankalardan kullanmış olduğunuz kredileri İş Bankası’na taşımak isteğinizde sizlere bu imkanı sunmaktır. Diğer bankadaki kredinizi İş Bankası’na taşımak için başvuru yapmanız ve mevcut borcunuzun İş Bankası tarafından hesaplanıp incelenmesi gerekmektedir. Başvurunuz kabul olduğunda diğer bankadaki krediniz kapatılır ve anlaşmış olduğunuz vade ve faiz oranları ile İş Bankası’ndan yeni bir kredi almış olursunuz. İş Bankası konut kredisi transfer işleminde çok daha uygun faiz oranları sunmaktadır.

Kredi yapılandırma ile sizin için neler değişir; örneğin 24 ay vadesi kalmış bir krediniz var ve bu kredi için ayda 500 TL ödüyorsunuz. Bu kredi borcunu transfer ederek vade süresini uzatıp aylık ödemeleriniz düşürebilirsiniz. Faiz oranlarının sizin kullandığınız faiz oranlarından düşük olması durumunda ise 24 ay vade ile yine aylık ödeme tutarınızın düştüğü durumlar bile olabilir.

Oyunuz kaydedildi! Şimdi paylaşabilirsiniz!


Ne Düşünüyorsun?
  • Beğen
  • Hahaha
  • Sevimli
  • İnanılmaz
  • Üzgün
  • Sinirli
To Top