Eğlencelik

Kıbledere Köyü Burası !Resimlerle Cinlerin Alanı Stratonikea Antik Kenti

2 dakika okuma süresi

Bu konu hakkında internette çok fazla yazı olduğu için böyle bir içerik girmeyi düşündüm arkadaşlar, kıbledere köyü hakkında çok fazla söylenti var hakkında filmler çekilmiş yazılar yazılmış bir köy. Fakat kimse tam olarak nerede olduğunu bilmiyor herkes birşeyler söylüyor ama olay aslında çok basit bu hikayenin geçtiği köy tam olarak şuan Muğla Yatağan yol üzerindeki Stratonikea antik kenti yanındadır arkadaşlar ilk önce hikayemizi bir özet geçelim.

1986 yılında Muğla’da cinleri kullanarak define bulmuş bir köyün lanetli ruhlarla kuşatılmış tüyler ürperten bu gerçek olay, gizli kalmış tüm detayları ve gerçek belgeleriyle sinemaya aktarıldı. Stratonikeia kazı alanına yakın Kıbledere köyünde yaşanmış, bu cin çarpılma vakası, oradaki dehşetin gerçek görüntüleri, adli kayıtlar, deliller ve dinleyeni şoka sokan eskilere dair sırlarla başlar. Psikiyatrist Ebru Karaduman ve cinci Faruk Akat olarak bilinen cin çıkarma uzmanının aynı anda ilgilendikleri bu vakanın, ana kahramanı Kübra Duran isimli genç bir kızdır. Kıbledere köylüsü olan Kübra aynı zamanda Ebru’nun çocukluk arkadaşıdır. Kübra kına gecesinde aniden, cinlerin saldırısına uğramış ve içinde büyüyen çok güçlü ve tehlikeli bir varlığın tehditi altına girmiştir.

Dabbe filminde geçen konusu bu şekilde diğer söylentiler ise toplu bir cin saldırısı ve köylülerin köyü terk etmesiyle sonuçlanır.

Kıbledere Köyü Nerede ?

Cevap çok basit Stratonikea antik kentinin yakınında ki bir köy. Orada sadece bir köy var ama köyümüzün bir ismi yok sit alanı oluşturulmuş ve köy terk edilmiş. Aynı hikayede ki gibi arkdaşlar evler bomboş coğu evde eşyaları bile göre bilirsiniz. Burayı bulmamız çok uzun sürdü bunun öncesinde cok fazla köye uğradık. Muğla’da hemen her köyde bir cin olayı bir cin vakasıyla ilgili hikayeler bolca bulunur bu yüzden kıbledere köyü nerede bulmak biraz zor oldu ama sonunda oldu işte köyün gerçek fotoğraflarını sizinle paylaşıyorum.

Köyün Kahvehanesi arkadaşlar filmden hatırlayanlar biraz benzerlik olduğunu farkederler.

Terk Edilmiş bir ev 

Köyün Yukarıdan Çekimi

Köyün Girişi

Köyümüzün girişi arkadaşlar, hemen cami ön tarafta çok güzel bir mimarisi var fakat içerisi bomboş. Aslında köy Osmanlı zamanından beri kullanılmakta fakat işte birden terk edilmiş.

Köy Kahvehanesinin ön tarafı

Dediğim gibi kıbledere hakkında cok söylenti var köy Osmanlı döneminden beri var olan bir köy fakat birden boşaltılmış. Kayıtlarda felan köyün ismiyle ilgili bir kayıt yok sadece Stratonikea antik kenti diye geçiyor. Şuan burası sit alanı korumada dilediğiniz gibi gidip gezebilirsiniz çok güzel bir yer.

 

 

Oyunuz kaydedildi! Şimdi paylaşabilirsiniz!


Ne Düşünüyorsun?
  • Beğen
  • Hahaha
  • Sevimli
  • İnanılmaz
  • Üzgün
  • Sinirli
To Top