Yaratıcılık ürünleri

“Keşke benim olsa” dedirten etkileyici modern evler

< 1 dakika okuma süresi

Gelişen mimari ile birlikte çeşitli felsefelerden de esinlenerek oluşturulan sıra dışı iç dekorasyonlar ile bütünleşen yeni modern evler, birçoğumuzun olduğu gibi benim de hayallerimi süslemekte…
Özellikle iç dekorasyon anlamında sosyal medya üzerinden sıkça gördüğümüz videoları hatırlayın. Hani denir ya “kafamı sokacak bir evim olsun yeter” diye, cidden de yeter. Kutu gibi sevimli bir şey olsun razıyım da; mümkünse eşyaları o videolardaki gibi şık ve oldukça kullanışlı olanlardan olsun. Mesela, yatağı toplayıp kaldırınca raflı kütüphane olsun altında çalışma masasıyla. Masayı ortadan çekince ütü masası olsun. Televizyon ünitesinin olduğu bölüm kapaklı olsun, kapağı açınca içi gardırop olsun  Salondaki masayı açında büyük bir yemek masası olsun. E bir de böyle bir karavanın olsa daha ne istersin ki..
Bunlar iç dekorlarıyla ve mobilyalarıyla farklılaşan modern evler. Bir de mimarisiyle göz kamaştırıcı büyüleyicilikte olanlar var. Özellikle şu salondan havuza girebildiğimiz modern ev tasarımı favorim.

salon-havuzlu-ev

Klasik yapıların modern mimari çizgisiyle birleştirilmiş örnekleri de “keşke benim olsa” olsa dedirten tarzda. Tıpkı aşağıdaki fotoğraftaki Kapadokya evi gibi.. (Fotoğraf: Fen Mimarlık / Homify)
fen mimarlık - kapadolya

Çok şık dekore edilmiş bir başka yapının yatak odasındaki sade ve şık görünüm. (Fotoğraf: Teknik Sanat Mimarlık / Homify)

modern evler yatak odası

Balkonun olduğu kısmın kolon olmaksızın havada olduğu farklı bir yapı.. (Gooa Mimarlık / Homify)

gooa mimari

Kış olunca şömineyi de yakarız =) “Kestanede pişirilir bunda ohhh…”

şömineli-ev

Yazımda bahsettiğim gibi başımızı sokacak kutu kadar bir evimiz olsun yeter…

kutu ev

Oyunuz kaydedildi! Şimdi paylaşabilirsiniz!


Ne Düşünüyorsun?
  • Beğen
  • Hahaha
  • Sevimli
  • İnanılmaz
  • Üzgün
  • Sinirli
To Top