Sponsorlu

Kanada göçmenlik 2014 programı

< 1 dakika okuma süresi

Kanada Göçmenlik Meslek ListesiGöçmenlik denildiğinde belki de ilk akla gelen ülke olan Kanada her yıl binlerce kişiye aileleri ile birlikte yeni bir dünyanın kapılarını açıyor. Kanada göçmenlik programı uzun yıllardır uygulanmakta ve birçok farklı meslek dalından kişilere bu güzel ülkeye yerleşme ve vatandaş olma hakkını vermektedir.

Mayıs 2014 tarihinde açıklanacak olan yeni göçmenlik programı için şimdiden hazırlıklara başlamanız doğru olacaktır. Zira belirli meslek gruplarından sınırlı sayıda başvuru kabul edildiği için başvuru dosyanızın hızlı ve doğru bir şekilde hazırlanıp en erken zamanda Kanada’ya ulaşması son derece önemlidir. Böylece sizin meslek dalınızda saptanan kontenjanlar dolmadan başvurunuz değerlendirmeye alınır.

Başvuru yapabilmek için öncelikle açıklanacak olan Kanada Göçmenlik Meslek Listesi içinde sizin mezun olduğunuz ve çalıştığınız meslek dalının yer alması gerekmektedir. Ayrıca işinizde belirli bir süre deneyiminizin olması, çok iyi düzeyde İngilizce veya Fransızca bilmeniz de aranılan diğer önemli kriterlerdir.

Kanada göçmenlik başvurusu yapabilmeniz için eğitim, iş tecrübeniz, yaşınız, yabancı dil düzeyiniz gibi birçok farklı özelliğiniz üzerinden bir puanlamaya tabii olursunuz. Bu puanlama sonucunda 100 üzerinden en az 67 puan almanız gerekmektedir. 67 puana ulaşabiliyorsanız sizde ailenizle birlikte Kanada’ya yerleşmek için başvurabilirsiniz.

Değerlendirme aşaması yaklaşık bir yıl kadar sürmektedir. Bu süre sonucunda size ve ailenize Kanada’da daimi yerleşim hakkı verilmekte, 3 yıl Kanada’da yaşadıktan sonra ise Kanada vatandaşlığına başvurma imkanına sahip olmaktasınız.

Yüksek gelir düzeyi, sosyal imkanları, çok iyi bir eğitim sistemi ile Kanada size ve ailenize çok farklı bir gelecek sunacaktır.

Başvuru dosyanız için güvenilir ve profesyonel çalışan bir kurumdan destek almanız hem dosyanızın eksiksiz hazırlanmasını, hem de başvurunuzun olumlu sonuçlanmasını sağlayacaktır. Bu alanda hizmet sunan Yeni Bir Hayat Yurtdışı Yaşam Merkezi www.yenibirhayat.com.tr adresinde ki websitelerinde özellikle danışmanlık firması seçiminde çok dikkatli davranılmasını, Kanada’da iş bulma vaadinde bulunan, sizin adınıza gittiğinizde ev tutma, banka hesabı açma gibi hizmetler sunacağını söyleyen kişi ve kuruluşlardan uzak durmanızı öneriyor.

Oyunuz kaydedildi! Şimdi paylaşabilirsiniz!


Ne Düşünüyorsun?
  • Beğen
  • Hahaha
  • Sevimli
  • İnanılmaz
  • Üzgün
  • Sinirli
To Top