Yaşam / İnsan

İzmir Gaziemir’de gayrimenkul yatırımı yapmanın avantajları

2 dakika okuma süresi

İzmir’in en değerli ilçeleri arasında yer alan Gaziemir emlak piyasası hakkında merak edilenler…
Gaziemir, yaklaşık olarak 133 bin nüfusuyla İzmir’in değeri yükselen ilçeleri arasında yer alıyor. Son yıllarda İzmir’de satılık konut fiyatlarında yaşanan artışla beraber gözler bölgenin ilçelerine çevrildi.  Gaziemir de İzmir’de satılık konut fiyatı en çok artan ilçelerden… Peki, emlak piyasası için önemli bir yere sahip Gaziemir’de gayrimenkul yatırımı yapmanın avantajları neler? Gaziemir satılık daire fiyatları ne kadar? İşte Gaziemir’de gayrimenkul yatırımı yapmak isteyenler için önemli detaylar…

Gaziemir’de gayrimenkul yatırımı yapmanın avantajları
İzmir’in yatırım anlamında en hareketli bölgelerinden olan Gaziemir, planlı olarak gelişmesini sürdürüyor. Gayrimenkul geliştiricilerin yakından takip ettiği ilçeler arasında bulunan Gaziemir’de kentsel dönüşüm projelerinin de bölgenin değerini arttırması öngörülüyor. Özellikle son dönemde gerçekleştirilen ulaşım projeleriyle bir adım daha ön plana çıkan Gaziemir’e İzmir’in hemen hemen her yerinden kolayca ulaşmak mümkün. Ayrıca İzmir Adnan Menderes Havalimanı’na yakınlığı ve ulaşım olanaklarının çok olması ilçenin en büyük avantajları arasında yer alıyor. Gaziemir’in avantajlarından bir tanesi de yeşil alanlarının fazla olması. Çam ormanlarının yoğunlukta olduğu Gaziemir’de birçok piknik alanı ve mesire bulunuyor. Her geçen gün büyümeye devam eden ve altyapı yatırımlarının hızla arttığı ilçede emlak piyasası ayrı bir önem taşıyor. Yerleşik nüfusa bağlı olarak artan konut ihtiyacı da bölgeyi hareketlerinden en büyük nedenlerden…

Gaziemir satılık ev kiralık seçeneklerinin fazlalığıyla dikkat çekiyor. Bölgede her bütçeye uygun satılık ve kiralık ev mevcut.  Bunun yanı sıra Gaziemir konut projeleri son yıllarda artış gösterdi. Markalı konut projelerinde sosyal alanlara yer verilmesi de bölgeye olan ilgiyi artıyor.

Gaziemir satılık daire fiyatları
Zingat.com Bölge Raporu verilerine göre, yatırım amaçlı projelerin artış gösterdiği İzmir Gaziemir’de ortalama 100 metrekarelik konut için satış fiyatı minimum 217 bin 698 TL, maksimum 362 bin 830 TL arasında değişirken; ortalama konut satış değeri 290 bin 264 TL olarak ölçümleniyor.
Gaziemir’de kira fiyatları ise 800 TL ile 1.334 TL arasında değişiklik gösteriyor. Bir başka deyişle, Gaziemir’de 100 metrekarelik bir dairenin ortalama kira fiyatı 1.067 TL.  Kiraya verilen konutun yatırım geri dönüş süresi de 23 yılı buluyor.

Gaziemir’de konut metrekare fiyatı en çok yüksek mahalle

 Zingat.com Yatırım Rehberi Ekim 2017 verilerine göre, Gaziemir ilçesinde 2 bin 843 TL metrekare fiyatıyla konut metrekare fiyatı en yüksek yer Gazi Mahallesi oldu.

Oyunuz kaydedildi! Şimdi paylaşabilirsiniz!


Ne Düşünüyorsun?
  • Beğen
  • Hahaha
  • Sevimli
  • İnanılmaz
  • Üzgün
  • Sinirli
To Top