Cesur Bölge

İsrail Ne Yapmak İstiyor?

< 1 dakika okuma süresi

Facebook’ta gezinirken bir sayfanın reklamına rastaladım ve üzerinde İsraille ilgili bir şeyler yazıyordu. İsrail adını görünce tıkladım hemen. Bunun tek sebebi ise merak değildi,  reklama tıkladığımda para ödeyeceklerini bildiğim için sırf İsraile zarar olsun diye tıkladım. Gerçi İsrail de parayı Facebook’a ödüyor sonuçta benim tıktan giden para Amerika döner sermayesine mal oluyor =)) Bu yönüyle bu açıklamamı Nihat Doğan açıklamalarına benzetebilirsiniz. O da en son “twitter sanal değil ki sonuçta orda reel (real-gerçek) insanlar var.” demişti. Aslında O da haklı =)))  Neyse konuya dönelim. Tabiki de sayfaya katılmadım ama içeriğini merak ettim biraz incelediğimde kafama yatmadı. Yatmadı arkadaş bir kere başlıktan kaybetti “İsrail Türkiye’de” hooop yavaş ol bakalım belki kısmen endüstrini, kısmen politikanı bu ülkeye bir şekilde sokmuş olabilirsin fakat sen burayı kafana göre koyun güdebileceğin, elini kolunu sallayarak istediğini yapabileceğin, rahatlıkça provakatörlerini yönetebileceğin ve bizim düşüncelerimizi yok sayarak kendini sanal ortamda sosyal ağlardan, sokaklardan, provakatörlerinden, masonlarından kabullendirebileceğin bir ülke mi sanıyorsun! İsrail Türkiye de filan değil hiç bir zamanda gelmedi zaten. Sen düşünme bunları ha yok illa ki gelicez, olmaz bana ne yaa  gelicez diye tuttursan biz sana geliriz sen zahmet etme!
Ayrıntılı içeriğe göz attığımda hakkında kısmında “Bu sayfa Türkiye ve İsrail arasında diplomasi, dostluk ve ekonomi ilişkilerini geliştirmek için kurulmuştur.” ifadesi yer alıyor. Böyle bir dostluk mu var ki! Seninle neden dost olalım ki! Sen değil misin Gazzede Filistinde benim din kardeşime zulum eden! Sen değil misin gönderdiğimiz yardım gemisine saldırıp katliam yapan!

Biz unutmadık arkadaş yaptığın ZÛLMU, Yardım gemimizdeki KATLİAMINI, kendini kendi mahkemelerinde ÖZÜR DİLEMEMEK için haklı çıkarmanı, siyasi OYUNLARINI …

Biz unutmadık arkadaş! Önce bizden özür dile, sonra kendini anlatmaya, dost kazanmaya çalış!

Oyunuz kaydedildi! Şimdi paylaşabilirsiniz!


Ne Düşünüyorsun?
  • Beğen
  • Hahaha
  • Sevimli
  • İnanılmaz
  • Üzgün
  • Sinirli
To Top