Sponsorlu

ISO 27001 Baş Denetçi Eğitimi

< 1 dakika okuma süresi

ISO 27001 Bilgi Güvenliği Yönetim Sertifikası olarak bilinmekte ve verilerin güvenliği üzerine standartlar belirleyerek, kurumların bu alandaki eksiklik ya da açıklarını kapatmak üzere oluşturulmuş bir sistemdir. Sistemin devamlılığı ve sürdürülebilirliği için ISO 27001 Danışmanlık Hizmeti verilmektedir. Bu hizmeti verebilmek için ise bir kurum ya da kuruluşta, ISO 27001 Baş Tetkikçi ya da bilinen adı ile Baş Denetçi olmak gerekir. Tabii ki baş denetçi olabilmek için ise bazı kriterler ve eğitimler söz konusudur. Yazımızın devamında, ISO 27001 Baş Denetçi olma kriterleri ve eğitimin genel amaç ve içeriğinden bahsedeceğiz.

ISO 27001 Baş Denetçi olmak için Baş Denetçilik Eğitimi almak şarttır. Peki kimler alabilir bu eğitimi?

Eğitime başvurma şartları kurumdan kuruma ve zamana bağlı olarak değişiklik gösterse de, genel itibari ile, en az lise mezunu olmak, 18 yaşını geçmiş olmak, tetkik becerileri üst düzey olmak gibi genel kriterler her kurum için geçerlidir.

Eğitimin içeriğinde ise, ISO 27001 ile ilgili verilerin düzenlenmesi, kişisel bilgilerin tutulması ve depolanması, plan ve proje geliştirme, risk analizi ve risk yönetimi gibi konular mevcuttur. Bu eğitimin sonunda, her kurum kendi iç tetkikçisi için ayrı ayrı sözlü ve/veya yazılı sınav yaparak eğitimi tamamlar. Eğitimi tamamlayan ve sertifikasyonu alan kişi ya da kişiler, dilediği kurum veya kuruluşta, iç tetkikçi olarak görev alabilir.

ISO 27001 Baş Denetçi Eğitimi

Oyunuz kaydedildi! Şimdi paylaşabilirsiniz!


Ne Düşünüyorsun?
  • Beğen
  • Hahaha
  • Sevimli
  • İnanılmaz
  • Üzgün
  • Sinirli
To Top