Sponsorlu

İPhone Restore İşlemi Nasıl Yapılır?

< 1 dakika okuma süresi

İPhone model telefonlarda yazılım güncellemeleri ya da telefonunuza yüklediğiniz uygulamalardan kaynaklı yazılımsa ya da donanımsal problemler olmaktadır. Bu problemler de telefonunuzun yavaşlamasına, performansında düşüklüğe ya da ara ara donmasına sebep olmaktadır. Bu sorunların en etkili çözümü telefonu ilk alındığı hale getirmek yani fabrika ayarlarına döndürmektir (restore).

Restore Yapmadan Önce Bilinmesi Gerekenler

Telefonunuza restore işlemi uygulamadan önce mutlaka tüm verilerinizi yedeklemeniz gerekmektedir. Telefonunuz fabrika ayarlarına geri döneceğinden verilerinizi yedeklemediğiniz takdirde hepsi silinecektir. Verilerinizi yedekledikten sonra bir laviva bilgisayar yardımıyla telefonunuzu kolayca fabrika ayarlarına geri döndürmek mümkündür.

Adım Adım Restore İşlemi

Telefonunuzda restore işlemini gerçekleştirebilmek için ihtiyacınız olan bir bilgisayar ve bir adet telefonunuzla uyumlu şarj kablosudur. Bunları edindikten sonra sırasıyla aşağıdaki adımları izleyerek telefonunuzu kolayca fabrika ayarlarına geri döndürebilirsiniz.

 1. İlk adım olarak bilgisayarınıza Itunes uygulamasının son sürümünü indirerek kurmanız gerekmektedir. Bunun için bir web aracı kullanarak uygulamayı indirebilir ve kolayca kurulum yapabilirsiniz.
 2. Itunes’u kurduktan sonra, bilgisayarınızda açın ve bir şarj kablosu ile telefonunuzu bilgisayara bağlayın. Uygulama telefonunuzu otomatik olarak tanımlayacaktır.
 3. Itunes telefonunuzu tanıdıktan sonra sol üst köşede İPhone simgesini görmeniz gerekmektedir. Bu simgeye tıklayınız.
 4. Simgeye tıklandıktan sonra karşınıza bir pencere çıkacak ve bu pencerede İPhone’a Geri Yükleyi seçmeniz gerekmektedir. Ancak bu eylemden önce telefonunuzun ayarlar menüsüne gelerek sırayla Icloud başlığını seçiniz ve ardından İPhone’umu Bul başlığına gelerek İPhone’umu Bul yanındaki imleci pasif hale getiriniz.
 5. İPhone’a Geri Yükle seçeneğine tıklayarak ileme başlayabilirsiniz. Bu seçeneğe tıklayınca İPhone’nunuzu yedeklemeniz için bir uyarı çıkması gerekmektedir. Eğer yedekleme yapmadıysanız ve verilerinizin silinmemesini istiyorsanız Yedekleyi seçerek telefonunuzu yedekleyiniz. Eğer zaten yedeklediyseniz ya da yedeklemek istemiyorsanız işleme devam edebilirsiniz.
 6. Yedekleme işlemini yaptıktan sonra Geri Yükle sekmesine tıklayınız ve işleminize başlayınız. Bu işlemin biraz uzun süreceğini bilmelisiniz. İşlem süresince telefonunuzun bilgisayar ile olan bağlantısını kesinlikle kesmemeniz gerekmektedir.
 7. Restore işlemi bittikten sonra telefonunuz yeniden açılacaktır ve karşınıza telefonunuzu ilk aldığınız andaki ekran çıkacaktır.
Oyunuz kaydedildi! Şimdi paylaşabilirsiniz!


Ne Düşünüyorsun?
 • Beğen
 • Hahaha
 • Sevimli
 • İnanılmaz
 • Üzgün
 • Sinirli
To Top