Eğitim

İngilizce Çok Önemli Bir Dil

2 dakika okuma süresi

Günümüzdeki koşullar ile teknolojik anlamda ileri gitmek mümkün olmaktadır. Ülkeler ve insanlar içinde geçerli olan bu durum her geçen gün daha da gelişmektedir. Teknolojik gelişmeler ile öğrenilen şeyler de değişmektedir. Konuşarak Öğren metodu ile çok sayıda insan yabancı dil öğrenmektedir. Küreselleşen dünyada özellikle İngilizce yabancı dilin temelini oluşturmaktadır. İngilizce artık dünya üzerinde geçerli olan en önemli dil olmaktadır. Milyonlarca insan kendi anadilleri dışında İngilizceyi de öğrenmektedir. Okullardan başlayan yabancı dil eğitimi kişinin lise son sınıf öğrenimine kadar devam etmektedir. Okullar haricinde kurslar ile de pekiştirilen dil eğitimleri zamanımızda artık ilk sırayı almaktadır. İş alanlarında da işverenler dil bilgisini ön planda tutmaktadır. Dil eğitimlerinde, dil bilgisi ve kelime haznesi kadar önemli olan konuşabilmek olmaktadır. Kişi ne kadar bilgi edinir ise edinsin pratik yapmadan konuşmak kolay olmamaktadır.

Yabancı dilin önemi kesinlikle tartışılmamakta öğretmenler de veliler de yabancı dil bilgisinin önemini bilmektedir. Çocukların geleceğe hazırlanmasında eğitim kadar göz önünde olan ve özgeçmişte muhakkak ki bulunması gereken yabancı dillerin en başını çeken İngilizce, son zamanlarda iyice kendi varlığını göstermekte ve önemini hissettirmektedir. İkinci dünya savaşı ile ortaya çıkan İngilizce zaman içinde dünyayı etkisi altına almayı başarmakta ve evrensel dil olarak tüm dillerin önüne geçmektedir. Yaşadığımız bu zaman içerisinde Avrupa ülkelerinde de seçmeli ders olarak okunmakta Avrupa ülkesi vatandaşları kendi anadilleri haricinde haftada belli saatler ile seçmeli ders olarak İngilizce de görmektedir. Dünyanın neresinde yaşanır ise yaşansın farklı kültür ve dillerden insanların anlaşması İngilizce ile olmaktadır. İngilizce öğrenmek her insanın istediği bir şey olmakta bunun için de kurslara veya etüt merkezlerine gidilmektedir. Temel bilgilerden sonra insanlar konuşarak yabancı dillerini daha da ilerletebilmekte ve pratik İngilizce derslerine girerek yabancı eğitmenler ile birebir veya grup şeklinde konuşma ağırlıklı derslere devam edebilmektedir. Okul ve kurs haricinde daha fazla kelime öğrenebilmek ve cümle yapılarını görebilmek için de kitap okumak, müzik dinlemek veya film izlemekte yapılabilecek etkin aktiviteler arasında olmaktadır.

Günümüzde artık hiçbir şey yerinde durmamakta ve her gün yenilikler ve gelişmeler yaşanmaktadır. Sanayi, üretim, eğitim, ithalat ve ihracattaki gelişmeler ile teknolojik aletlerin de insan hayatına girmesi büyük yönde her şeyi değiştirmektedir. Turizm alanı da bu değişmelerden ve gelişmelerden nasibini alan bir sektör olmakta ve ülkemizdeki pek çok yer turizm alanına girmesi ile sene içerisinde milyonlarca turistin akınını sağlamaktadır. Turizmin gelişmesi ile konaklama tesisleri, acenteler, esnaflar ve rehberler ekmeklerini kazanmakta ve bu meslek içinde kendilerini geliştirmektedir. Bu mesleğinde aradığı özellik yabancı dil bilgisi olmaktadır. Dünyanın dört bit tarafından gelen turistler ülkemizi gezmekte tarihi ve kültürel yerlerini görmek istemektedir. Otel konaklamalarından başlanarak rezervasyonlarının yapılması, yemek yiyecek yerlerde ve rehberlik eşliğinde İngilizceye ihtiyaç olmaktadır.

Oyunuz kaydedildi! Şimdi paylaşabilirsiniz!


Ne Düşünüyorsun?
  • Beğen
  • Hahaha
  • Sevimli
  • İnanılmaz
  • Üzgün
  • Sinirli
To Top