Bilinmesi gerekenler

İnci Sözlük Hedefi Facebook’a Yeni Saldırıları

< 1 dakika okuma süresi

İnci Sözlük üyeleri Ekşi Sözlük, Twitter ve Okan Bayülgen’den sonra hedef olarak Facebook’u seçmişti
Daha önce Ekşi Sözlük, Twitter ve Okan Bayülgen’in başına bela olan İnci Sözlük, yeni hedef olarak Facebook’u seçti. İnci Sözlük’ü bilmeyenler için oturaklı bir tanım yapmaya çalışırsak; +18 içeriklerin bulunduğu bir yer olarak tanımlayabiliriz. Lakin +18 ibaresi kimi zaman açılan yeni başlıklarla insanlık dışına da çıkıp tanımsız bir hale de gelebiliyor.

Kısa bir süre içerisinde oldukça popüler hale gelen bu sözlüğün üyeleri ortalığı birbirine katmayı adet haline getirmişler. Şu an Facebook’taki küfürlü içerik, Facebook Translate sayfasındaki bir açık yüzünden meydana gelmiş durumda. İnci Sözlük üyeleri var olan gerçek çevirileri kendi hazırladıkları küfürlü içeriklerle değiştirdi. Ortada bir hack durumu yok. Facebook fazla onay alan çevirileri anında aktif ediyor. Kısacası Facebook, İnci Sözlük’ün tüm üyelerinin yüklenmesiyle yeterli sayıda onay alan küfürlü içeriği bilmeden aktif etmiş durumda.

Facebook’ta yorumların hemen altında çıkan Beğen* Şikayet Et* seçenekleri “inci s.k.r” olarak değişmişti.

Tamam bunları zaten biliyoruz yeni olan nedir diye merak ediyorsanız; İnci Sözlük facebook’da kurduğu sayfalarla fb kullanıcılarına musallat olmaya devam ediyor… Bu sayfalar aracılığıyla spam vb.. göndererek sinirleri bozuyor ayrıca bu saldırısını daha da çirkinleştirerek facebook kişisel profilleri çalmaya başlıyor..  Açığı facebook dan değilde msn üzerinden yakalayan İncisözlük önce msn adresinize musallat oluyor ve daha sonra da facebook adresinizi ve şifrenizi değiştirerek fb hesabınızı çalıyor.. Kesinlikle uzak durulması gereken bu İnci Sözlük Sayfalarından biri de:  https://www.facebook.com/InciSozlukCaps

Dijital saldırı türlerine yeni bir tanım daha ekleyen İnci Sözlüğü kınıyoruz.

Oyunuz kaydedildi! Şimdi paylaşabilirsiniz!


Ne Düşünüyorsun?
  • Beğen
  • Hahaha
  • Sevimli
  • İnanılmaz
  • Üzgün
  • Sinirli
To Top