Sponsorlu

Hydrafacial İşlemi Nedir?

2 dakika okuma süresi

Yaşlanmaya bağlı olarak zamanla ciltte bir takım yaşlanma belirtileri, genişleyen gözenekler ve buna bağlı olarak bu gözenekler de kötü maddeler ve siyah noktalar birikmektedir. Günümüz de bu durum artık sağlıksız beslenme, aşırı ve sürekli makyaj yapmanın etkisi ile daha erken yaşlar da dahi büyük sorunlar yaratmaya başlamıştır. Yeni geliştirilen bir sistem sayesinde bu tür cilt problemleri ve yaşlanma belirtileri Doktor Buket Yıldırım ve ekibi sayesinde çok kısa sürede ve oldukça basit bir işlem ile büyük ölçüde düzeltilebilmektedir. Bu basit ve etkili yönteme hydrafacial adı verilmektedir.

Hydrafacial Nedir?

Bu cilt yenileme sistemi cildin ihtiyaç duyduğu nem ve bakımı cildinize kazandıran bir çeşit antiaging işlemidir. İşlem her hangi bir iğne ve lazerin aksine basit bir vakum uygulaması şeklinde gerçekleşmektedir. Bu vakumlama işleminde cilde bazı bakım ürünleri basınçlı bir şekilde uygulanır ve bununla birlikte cilt yüzeyinde biriken kirler, siyah noktalar giderilir ve cilt yüzeyi aşırı olmamak ile birlikte soyularak yenilenme sağlanmaktadır. Bu soyulma ile birlikte ciltte ki hafif kırışıklıklar, güneş lekeleri ve sivilce izleri de büyük ölçüde düzelmektedir. İşlem sırasında cilde uygulanan solüsyonlar ile ayrıca cildin daha genç ve daha parlak görünmesi sağlanır.

Hydrafacial Nasıl Uygulanır?

İşlem birkaç aşamadan oluşarak uygulanır. Bu aşamaların ilki cildi aşırı yağdan ve kirden arındırmak için temizleme işlemi gerçekleştirilir. Bu işlem biraz peeling işlemine benzer bir işlem olmaktadır. Gerekli temizleme işlemi gerçekleştirildikten sonra ciltte ki sorunlara uygun olarak cilde serum takviyeleri gerçekleştirilir ve cildin kendini yenilemesi sağlanır. Daha sonra cildin ihtiyaç duyduğu nem yine serumlar yardımı ile cilde kazandırılır. Son olarak ciltte ki sivilceler ve kırışıklıklar için Led terapi adı verilen yöntem ile hem sivilce ve izleri hem de kırışıklıklarda genel olarak düzelme sağlanır. İşlem uygulanacak kişiler de yaş sınırı olmamak ile birlikte genel olarak orta yaşlı kişilerin daha fazla tercih ettiği görülmektedir.

Bunun nedeni cilt problemlerinin biraz da yaşlanmaya bağlı olarak ortaya çıkmasından kaynaklı olmasındandır. İşlem yaklaşık olarak 20 veya 30 dakika arasında sürmekte ve hafta da bir seans olmak üzere cildin sağlığına kavuşması 4 ile 6 seansta gerçekleşmektedir. Tedavi süreci bittiğin de ise ayda bir kez bu işlemi uygulamak cildin her daim sağlıklı ve genç görünmesini sağlamaya devam edecektir. Uygulama sonrası her hangi bir yan etki veya dikkat edilmesi gereken bir durum söz konusu olmamaktadır. Kişiler normal hayatlarına çok rahat bir biçimde geri dönerek sürdürmektedir. Ayrıca çok rahat makyaj yapabilir bununla ilgili de her hangi bir kısıtlama söz konusu olmamaktadır.

Hydrafacial Uygulamasının Artıları Nelerdir?

Uygulamanın en önemli artısı kuşkusuz iğne ve lazer uygulaması gibi olmadığından her hangi bir acı duymaksızın son derece rahat bir işlem olmasıdır. İşlem o kadar acısızdır ki cildinize masaj yapılıyormuş hissi yaratmaktadır. Ayrıca acısız olması ile birlikte son derece de hızlı uygulamalardan biri olmaktadır. Çok kısa sürede etkili sonuçlar elde edilmektedir. İşlem ayrıca diğer bazı yöntemlerin aksine her mevsim rahatlık ile uygulanabilir ve uygulanacak kişinin cilt renginin de bir önemi bulunmamaktadır. İşlemin bir diğer önemli avantajı ise tek uygulama ile birden fazla cilt problemine çözüm sunuyor olmasıdır. Tek işlem ve çok etki ve fayda sağlayan bir uygulama olmaktadır. Uygulanacak tek seansta dahi uygulamanın etkileri gözle görünür biçimde kendini göstermektedir. Son olarak gelişmiş en son teknolojinin kullanıldığı uygulama da sağlıklı dokulara asla zarar gelmez ve mevcut durumlarının korunması sağlanmaktadır.

Oyunuz kaydedildi! Şimdi paylaşabilirsiniz!


Ne Düşünüyorsun?
  • Beğen
  • Hahaha
  • Sevimli
  • İnanılmaz
  • Üzgün
  • Sinirli
To Top