Sponsorlu

Hızlı ve Ekonomik Seyahat

2 dakika okuma süresi

SunExpress SNS YL593 3250 Air-toAirUçakla 2012 yılını da geride bıraktığımız bugünlerde zaman kavramı değerini giderek arttırıyor. İnsanlar en ufak boşluklarını bile fırsata çevirmek istiyor. Çünkü artık iş hayatı çok daha yüksek bir tempo gerektiriyor. Tatil sürelerinin kısaldığı da bir gerçek. Peki hal böyleyken yapmak istedikleriniz için nasıl zaman yaratabilirsiniz ki? Bu sorunun cevaplarından biri uzun yolculuklarınızda uçağı tercih etmek. Uçak seyahatinin tahmin edilenden daha ekonomik olduğu da bir gerçek. Uçakla seyahat etmeyi aklının ucundan bile geçirmemiş binlerce insan son on yılda uçağa binme fırsatı buldu. Eskiden sadece yüksek gelirlilerin kullanabildiği uçak seyahati günümüzde asgari ücretle çalışanlara bile hitap ediyor. Ancak ekonomik uçak bileti bulmak istiyorsanız bazı noktalara dikkat etmeniz gerek.

Öncelikle interneti etkili bir şekilde kullanmak bilet alırken işinize ciddi anlamda yarayacaktır. İnternetin insan hayatına iyice girmesiyle dışarıdaki hayat da sanal platforma taşındı. Yani eskiden gidip dışardan alınan biletleri artık sanal şubelerde bulabilirsiniz. Sanal şubeler gerçek şubelere nazaran çok daha uygun uçak bileti satarlar. Bunun sebebine gelirsek, dışarıdaki şubeler aynı anda bir elin parmağını geçmeyecek sayıda insana hizmet edebilir ancak. Sanal şubeler ise binlerce yolcuya aynı anda hizmet edebilecek kapasitededir. Ayrıca kira masrafları, personel masrafları da çok daha düşüktür. Bu durum da daha ucuz fiyatlar olarak yolculara geri döner. Bu yüzden biletinizi internet üzerinden almak sizin için çok daha ekonomik olacaktır.

Dikkat edilmesi gereken ikinci bir nokta erkenden uçak bileti rezervasyonu yaptırmaktır. Uçak bileti fiyatları uçuş tarihi yaklaştıkça artar. Kalkışa günler veya saatler kala fiyatlar tavan yapar. Çünkü uçaktaki çoğu bilet satılmıştır ve kalan biletleri de daha çok kişi almak isteyecektir. Çok kişi arasından siz bileti almak istiyorsanız, daha fazla para ödemeniz gerekir. Ancak biletinizi birkaç ay öncesinden alırsanız bu artışlardan etkilenmezsiniz. Hatta erkenden alınan biletlerde ortalama fiyatlara kıyasla bir miktar ucuzlama olduğu bile söylenebilir.

Biletinizin ekonomik olmasını sağlayacak en büyük etken ise kampanyalardır. Çok daha fazla insanın uçak bileti araması, satın almasıyla sektörde rekabet hayli kızıştı. Bu rekabette öne çıkmak için hava yolu şirketleri çeşitli kampanyalar düzenlemeye başladı. Güncel bir örnek vermek gerekirse 27 Ocak’a kadar alındığı takdirde Sun Expres yurt içi bilet fiyatları 33,99 TL‘den başlıyor. Geçtiğimiz iki ay içerisinde Sun Express’in diğer iki kampanyasıyla da yolcular yüzde kırk ve yüzde elli oranlarında indirimli uçma şansı buldular. Bu gibi kampanyaları yakalamak gördüğünüz üzere çok büyük avantajlar sağlayabilmektedir. Bu kampanyaları takip etmek için firmaların haber bültenlerine abone olabilir ya da bu kampanyaları yayınlayan web sitelerini takip edebilirsiniz.

Bu yollarla tahmin ettiğinizden, otobüse vereceğinizden çok daha ekonomik biletlerle, yollarda saatlerinizi geçirmeden gideceğiniz yere rahat bir şekilde gidebilirsiniz. Zamanın bu kadar değerli olduğu bir çağda on kat daha hızlı seyahat etmenin ne denli güzel bir şey olduğunu siz de tecrübe edebilir, artan zamanınızı dilediğiniz gibi harcayabilirsiniz.

Oyunuz kaydedildi! Şimdi paylaşabilirsiniz!


Ne Düşünüyorsun?
  • Beğen
  • Hahaha
  • Sevimli
  • İnanılmaz
  • Üzgün
  • Sinirli
To Top