Sponsorlu

Hasta Yatakları ile Daha Konforlu İyileşme Süreci

2 dakika okuma süresi

Hasta yataklarının normal yataklara göre hastalar için daha konforlu ve sağlıklı olduğu sağlık uzmanları tarafından da belirtilmiştir. Hasta yataklarının hastalığın iyileşme sürecine olumlu etki vermesi uzmanlar tarafından ortaya koyulmuştur. Hasta yatağında tedavi gören bir yatalak ya da felçli hastanın normal bir yatakta yatan hastaya göre beş kat daha hızlı ve daha konforlu bir iyileşme süreci geçirdiği ortaya çıkmıştır. Bu nedenle özellikle sürekli yatacak hastalarda hasta yatağı kullanmak gereklilik arz etmektedir. Felçli ya da yatalak hastalar ülkemizde artık bu ürünü kullanmayı tercih etmiştir. Hasta yataklarının artık evlerde de kullanılmaya başlanması yatağa bağımlı hastaların bu ürünü tercih etmesinde etkili olmuştur.

Hasta karyolası hareket etme özelliğine sahip olduğu için sürekli yatan hasta için oldukça önemlidir. Sürekli yatacak hasta da kan dolaşımı, vücut ağrısı, terleme ve vücut yarası olabilmektedir. Hasta yatağı olabilecek tüm bu etkenleri oldukça düşürmektedir. Hasta yatağınızı hareket ettirerek kan dolaşımını normale çekebilirsiniz. Örneğin yatağın ayak kısmını kaldırarak hastanın bacağını dinlendirmesini sağlayabilirsiniz. Yatağın baş kısmını kaldırarak da hastanın yemek, kitap okuma ve televizyon izleme gibi temel ihtiyaçlarını karşılamasına yardımcı olabilirsiniz. Hastanız yatakta bulunan kumanda sayesinde kimsenin yardımı olmadan kendisi de yatağı hareket ettirebilir. Yatağın hareket etmesi sonucu hastanın kan basıncı normale döner ve hastanın vücut ağrıları azalır.

Hastanın vücudunda terlemeyi ve yara çıkmasını da azaltan hasta yatağının yanında bunları tamamen engelleyecek havalı yatak kullanmanızı da öneririz. Havalı yatak hasta yatağıyla beraber kullanılan hasta yatağı gibi elektrikle çalışan şişme bir yataktır. Havalı yatak hastaya masaj hissi vererek hastanın rahat bir şekilde yatmasını sağlamaktadır. Havalı yatak genelde hasta karyolası ve şilte ile beraber kullanılır. Havalı yatak şiltenin üzerine konur ve hasta da bu havalı yatağın üstüne yatar. Kaliteli bir havalı yatak hastanın vücudunda terlemeyi ve yara oluşumunu tamamen geçirmektedir. Eğer hastanız yirmi dört saat yatan bir hasta ise hem havalı yatak hem de hasta yatağı kullanmanızı öneririz. Bu iki ürünü kullanan hasta daha sağlıklı ve daha konforlu bir tedavi süreci geçirir. Firmamızdan kısa süre yatacak hastalarınız için hasta yatağı kiralama hizmeti de alabilirsiniz. Sağlıklı günlere…

Oyunuz kaydedildi! Şimdi paylaşabilirsiniz!


Ne Düşünüyorsun?
  • Beğen
  • Hahaha
  • Sevimli
  • İnanılmaz
  • Üzgün
  • Sinirli
To Top