Teknoloji

Günümüz Teknoloji Çağı

2 dakika okuma süresi

Ana başlığımızda da belirttiğimiz üzere sizlere bu konumuzda Teknoloji çağının gelişmesi hakkında bilgiler vereceğiz. Öncelikle teknoloji nedir? Nasıl hayatımıza girdi? Hakkında biraz bilgi sahibi olalım. Teknoloji en eski çağlardan beri süre gelmiş olan bir gelenek haline gelmiştir. İnsanların hayatlarını kolaylaştırmak için yapılan çalışmalar her geçen gün daha da artmasıyla birlikte teknolojiyi geliştirme hakkında daha da fazla bilgiler elde edilme konularında çalışmalar sürdürülmüştür. Bunu ilk tekerler yani taş devrine kadar götürebilme durumunuzda bulunmaktadır. Çünkü bulunan tek bir tekerler sayesinde otomobillerin zamanla şekil olması ve günümüzde vazgeçilmez bir araç haline gelmesine olanak tanımıştır. Buda aynı şekilde teknolojinin gelişmesi insanlar açısında her konuyu daha iyi bir hale getirmiştir.

Teknolojiniz Zararları Var mıdır?

Tabi ki de evet, her iyi bir şeyin mutlaka bazı dezavantajları bulunmaktadır. Hatta bazı dezavantajlar değerlendirilmeye kalkılırsa insan soyunun sonunu getirebilecek bir durum haline gelebilmektedir. Teknoloji her ne kadar insan hayatını kolaylaştıran bir nitelik halinde ilerlemelerini kat etse de aynı zamanda insanları yok edecek silahların gelişmesine de aracılık etmektedir. Eskilerde bir savaş dönemi olduğu zamanlarda insanlar atlarla veya develerle bulunan açık bir konuma giderek kılıç ve okları ile savaşırlardı. Fakat gelişen akıl almaz teknolojiler sayesinde şuanda tek bir tuşla büyük bir kıtayı yok edebilecek güçlüklerde bomların yapımına olanaklar sağlamıştır. Buna en iyi örnek ise atom parçacıkların geliştirilmesi ve atom bombası haline getirilmesidir. Bu seneler önce devletler arasında bulunan savaşlarda kullanılmış ve halen büyük acıların tazelenmesine sebebiyet doğurabilmektedir. Ama daha olumlu yönden de düşündüğümüz zamanlarda sağlık açısından da en iyi şekilde ilerlemeler kat ettiğini söyleyebiliyoruz. Aynı şekilde tek bir tuş sayesinde bir insanın hayatını kurtarabilmektedir.

cep teknoloji iqhaber

Ceplerimize Kadar Giren Teknoloji

Bu başlığımıza en iyi örneği cep telefonlarımız üzerinden verebiliriz. Eskilerde cep telefonları sadece insanların birbirleri ile iletişim kurmaları için geliştirilmiş olsa da zamanla büyük bir değişime maruz kalarak en iyi konuma getirilmiştir. İlk bilgisayarı ve ilk cep telefonlarını hatırlayalım. Bunları ceplerimize sokmak imkânsız gibi bir durum olarak gözüküyordu dimi? Evet, bunları o zamanki bir kişiye deseydiniz sizlere gülerek alay konusuna alırlardı. Fakat şuan gördüğümüz üzere bir telefon insanların sesinden anlık görüntüsüne kadar her şeyi yapabilmektedir. Aynı zamanda gelişmekte olan bir bilgisayar sadece veri okuyabilen bir teknolojiye sahipken şuanda gelişen bütün araç ve gereçlerin öncüsü olarak yazılım dilleri altında karşımıza çıkmaktadır. Bu konuları en iyi şekilde nereden takip edebilirim? Diye sorular soran kullanıcılarımızı da duymaktayız. Sizler için özenle hazırlanmış olan İQHaber.com sitesine giriş yaparak teknoloji hakkında her bilgiye kolay bir şekilde sahip olabilirsiniz. Gelişen telefon, bilgisayar ve otomobil gibi teknoloji aletlerin en iyi performanslarla sizlere tanıtılan iQHaber.com bir tık uzağınızda.

Oyunuz kaydedildi! Şimdi paylaşabilirsiniz!


Ne Düşünüyorsun?
  • Beğen
  • Hahaha
  • Sevimli
  • İnanılmaz
  • Üzgün
  • Sinirli
To Top