İnternet

Google+ (Plus.Google) İlk Siz Keşfedin !

2 dakika okuma süresi

Demosu yayınlanan Google+ ( Google Plus ) facebookun yeni rakibi olmaya aday.  Demosunda gördüğüme göre bir çok yeni özelliğiyle sosyal medyanın önde gelen siteleri facebook ve twitter ‘ı geride bırakacak gibi görünüyor..
Google, bu servisi yayınladığında bundan ilk haberdar olanlardan olmak ve profilinizi oluşturmak için bir form oluşturmuş. İsim ve e-posta adresinizden oluşan bu kısa formu doldurmak için tıklayın.

Demoyu İncelemek için Tıklayın.

Şimdilik deneme sürümünde ve sadece belli bir sayıda insan kullanıyor.Üye olmak için davet almanız gerek.Mail adresinizi ve isminizi yollayarak davetiye bekleyebilirsiniz.
Tabiki kısa bir sürede herkese açılacaktır.Şimdilik sadece sistemi deniyorlar.
Benim internette gördüğüm tepkilere göre bu Buzz gibi hüsrana uğramayacak.Çünkü insanlar artık Facebook’un saçmalaştığını ve tadının kaçtığını düşünüyor.Böyle bir şeyi de Google gibi güçlü ve güvenilir bir şirket yapıncada Google+’a olumlu yaklaşıyor.Okudum yorumlar genellikle “Google yaptıysa ben varım hacı” mantığıyla yazılmış.

Gelin Bu Yeni Google Hizmetini Kısaca İnceleyelim ..

google Circle Çevreler

Google+ kapsamındaki kontaklarınızı farklı gruplara kolaylıkla ayırmanıza yarıyor ve her bir grup bir Circle (Çevreler) olarak adlandırılıyor. Facebook’ta da bulunan gruplama özelliğine daha inovatif bir çözüm sunan Google+, paylaşımlarınızı da tabir-i caizse “adamına göre” yapmanıza olanak sağlıyor.

Google+’da Sparks Konular

Google+’da Sparks (Konular) olarak adlandırılan bölüm ilgi alanlarınızı tanımlayıp, size özel metin, resim, video gibi içeriklerin filtrelenmesine imkan sağlıyor. Şirket özellikle Sparks ile ilgili fazla mütevazi davranmıyor ve “Google’ın web uzmanlığına şükürler olsun” diyerek filtreleme konusundaki başarısının altını çiziyor.

google hangouts Video ile Sohbet Odaları

Hangouts (Takılmalar desek yanlış olmaz herhalde ama Google “Video ile Sohbet Odaları” diyor), öylesine takıldığınız anlarda ister sadece bir grup arkadaşınızla isterseniz tüm arkadaşlarınızla aynı anda görüntülü olarak görüşebilmenizi sağlıyor. Google’ın açıklamasında da bahsettiği gibi, bu özelliği bir mekana gittiniz öylesine takılıyorsunuz ve arkadaşlarınızı gördünüz gibi değerlendirebilirsiniz.

 

MOBİL ÖZELLİKLER :

google videodan fotoğraf

Çekilen fotoğraf ve videoları ek birşey yapmaya gerek kalmadan kullanıcının iznine bağlı olarak servise yükleyen ve paylaşıma hazır hale getiren Google+, “gerçek-zamanlı” internet için de bir adım daha ileriye gitmiş oluyor.

google grup sohbeti olan Huddle

Google+’daki Türkçe karşılığı grup sohbeti olan Huddle, telefonunuzdan birçok arkadaşlarınızla aynı anda sohbet etme imkanı sağlıyor.

 

 

 

Oyunuz kaydedildi! Şimdi paylaşabilirsiniz!


Ne Düşünüyorsun?
  • Beğen
  • Hahaha
  • Sevimli
  • İnanılmaz
  • Üzgün
  • Sinirli
To Top