İnternet

Google+ dört yeni özelliğe daha kavuştu

< 1 dakika okuma süresi

google-plus-yeni-ozelliklerÇıkışı esnasında büyük fırtınalar koparan ve 2 hafta gibi kısa bir süre içerisinde 10 milyon kullanıcıya erişmeyi başararak, en hızlı büyüyen sosyal ağ platformu haline gelen Google+ yeni kullanıcılar edinmeye devam ededursun beri yandan da Google tarafından seri ve etkin biçimde güncellenip, daha işlevsel bir yapıya bürünüyor.

Google+’ta her gün 1 milyarı aşkın paylaşımın gerçekleştiğini belirten Google’ın, sosyal ağ platformuna yönelik hayata gecirdiği 4 yeni özellikten oluşan son güncelleme ‘paketi’ de bu bağlamda, kullanıcılara ‘Facebook’tan çok burada zaman geçirin’ der gibi. 🙂

Google+’taki ilk ve en göze çarpan yenilik ‘What’s Hot’ adında bir özellik. Bizim dilimize çevirecek olursak ‘Gündem Başlıkları Neler’ olarak tanımlayabileceğimiz bu yeniliğin olayı kullanıcıların platformda dönen en popüler paylaşımlardan haberdar olması. Bunun için yapılması gereken ya paylaşımların arasındaki kırmızı renkli yazılan ‘What’s Hot’a tıklamak. Keza aynı başlığın ana sayfanın sol bölümünde başlı başına yer aldığını da söyleyelim. Kısaca bu yeni özelliği bir nev’i Twitter’daki ‘trend topic’ özelliğine benzetebiliriz.

Tanıtım videosu aşağıda:

Gelelim 2. yeniliğe. Diyelim ‘What’s Hot’a tıkladık ve oradaki sıcak gündem maddelerinden birisi ilgimizi çekti.  İşte ilgimizi çeken paylaşımların gelişim sürecine, içeriklerin kaynağına ve nasıl yayıldığına detaylıca göz gezdirmek istiyorsak o zaman da “Ripples” ismini taşıyan bu yeni özellikten faydalanıyoruz. Ripples bize ortak bir paylaşım üzerindeki etkinliklerin gidişatı ve evveli hakkında bilgi vermesinin yanında, belirli olaylar üzerine zum yapmamızı veyahut en yüksek oranda katılım sergileyen kişileri görmemizi de sağlıyor.

Google+’ın 3. yeniliği ise fotoğrafları düzenlememizi, üzerinden eğlenceli efektler uygulamamızı sağlayan ‘Creative Kit’ isimli bir yenilik. Bu sayede artık yüklediğimiz fotoğraflar üzerinde oynayabilme imkanımız da olacak.

Son yenilik ise Google+’ın artık işletme hesapları için Google Plus kullanımına izin vermesi olması ki bunun anlamı kullanıcıların Google Apps’a bağlı Gmail e-postaları üzerinden doğrudan Google+’a üye olabilecek olmaları. Keza bu yeniliğin de platformun kullanıcı tabanının büyümesine olumlu katkı sağlayacağı muhakkak.

Alıntı Pclabs 

Oyunuz kaydedildi! Şimdi paylaşabilirsiniz!


Ne Düşünüyorsun?
  • Beğen
  • Hahaha
  • Sevimli
  • İnanılmaz
  • Üzgün
  • Sinirli
To Top