Sponsorlu

Google Adwords Nedir, Nasıl Kullanılır?

2 dakika okuma süresi

Google Ads (Adwords), internette bir ürün, hizmet, bilgi arayan İtalyan kullanıcıların% 90’ından fazlası tarafından kullanılan arama motorudur. Bazı kaynaklara göre ülkemizin % 50’den fazlası alışveriş yapmadan önce bilgi almak için arama motorunu kullanıyor. Sadece çevrimiçi alışveriş için değil!

Google Ads nedir?

Google Adwords nedir, Google ortak siteleri ağında veya arama ağındaki kampanyalar için reklam kampanyaları planlamak üzere Google tarafından kullanıma sunulan bir araçtır.

Bu nedenle, iş amaçlarına ulaşmak için web sitesini kullanmak isteyen herhangi bir şirketin iletişim bütçesinde asla eksik olmaması gereken bir araçtır.

Google’da nasıl reklam yapılır? ” Sorusunun cevabı burada!

Google Ads nasıl çalışır?

Anahtar kelimelerin ve arama ifadelerinin seçimi sizi potansiyel müşterilerle iletişime geçirecektir. Arama ağı için birGoogle Adwords kampanyası oluşturduğunuzda, anahtar kelimeleri seçmeniz gerekir, seçim deneyime dayanır ve belki de potansiyel müşterinin arama amacına ilişkin anahtar kelimeleri aramak için bazı yararlı araçlar kullanmaktır.

Anahtar kelimeler, potansiyel müşterilerin sunduklarınıza benzer ürün veya hizmetleri aramak için kullanabileceğini düşündüğünüz kelimeler veya kelime öbekleridir.

Anahtar kelimeleri oluşturulacak reklamlarla eşleştirerek, bir kullanıcı benzer terimleri aradığında veya sattığımız ürünle ilgili içeriğe sahip bir web sitesini ziyaret ettiğinde reklamın yayınlanmasına izin verirsiniz.

Google Ads (Adwords) hangi reklamların gösterileceğini nasıl belirler?

Bir kullanıcı Google’da her arama yaptığında veya Google Adwords reklamları gösteren bir siteyi her ziyaret ettiğinde, çok hızlı bir açık artırma gerçekleşir.

Google Adwords, açık artırmaya katılan her bir reklam için veya anahtar kelime ya da arama amacı için rekabet eden her bir reklam için reklamın sıralamasını hesaplar. Reklam Sıralaması, sunulmaya uygunluğunu ve reklamın kendisinin konumunu belirler. Tipik olarak, ilgili eşikler aşıldığında, en iyi sıralamaya sahip reklam ilk konuma, ikinci sırada ikinci sıraya sahip olan reklam ikinci konuma vb. Yerleştirilir.

Google Ads’in maliyeti nedir?

Google Ads (Adwords), çeşitli kampanya türleri için özel olarak tasarlanmış birçok farklı teklif stratejisine izin verir. Kampanyanız için hedeflediğiniz ağlara ve tıklamalar, gösterimler, dönüşümler veya görüntülemeler arasında sizi en çok ilgilendiren ağlara bağlı olarak, ihtiyaçlarınıza en uygun stratejiyi seçebilirsiniz. Önemli olan önce kampanyanın hedeflerini belirlemek, ardından uygun teklif stratejisi seçilecektir.

Oyunuz kaydedildi! Şimdi paylaşabilirsiniz!


Ne Düşünüyorsun?
  • Beğen
  • Hahaha
  • Sevimli
  • İnanılmaz
  • Üzgün
  • Sinirli
To Top