Sponsorlu

Gaming Mouse Nedir ve Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli

2 dakika okuma süresi

 

Bilgisayarda oyun oynamayı sevenlerin vazgeçemediği parçalardan biri de Gaming Mouse olmaktadır. Bir oyun sever, oyun keyfinin doğru donanımlarla çıktığını bilmektedir. Bu sebeple de keyifli bir oyun için, doğru parçaların seçilmesi gerekmektedir.

Gaming Mouse Büyük Kolaylık Sağlıyor

Gaming Mouse, oyuncu Mouse olarak geçmekte oup, kullanım amacı ise, kullanıcıya kolaylık sağlamaktır. En iyi oyun deneyimini yaşamak için dikkat edilmesi gereken bazı detaylar bulunmaktadır. Bu detayların en başında DPI gelmektedir. Ancak her yükse DPI, iyi bir Mouse anlamına gelmemektedir. Buna bağlı olarak da ekran çözünürlüğünüzün de mouseye uygun olması gerekmektedir. Uyuşmazlık olması durumunda, oyun aksayabilir. Çünkü uygun olmayan ekran çözünürlüğünü mousenin hassasiyetini etkilemektedir. Mouseden iyi performans almak için mutlaka ekrana uygun parçaları seçmeye özen göstermeniz gerekmektedir.

Piyasada üretilen pek çok Gaming Mouse, optik ya da lazer sensorludur. İki Mouse türünün aralarında bazı temel farklılıklar bulunmaktadır. Bu farklardan en belirgin olanı lazer mouselerde kızılötesi, optik mouselerde ise LED ışınların kullanılmasıdır. Lazer Mouse, pürüzsüz alanlarda, optik mouse ise mouse pad üzerinde daha güzel çalışmaktadır.

Piyasa bulunan ürünlerin pek çoğu kullanıcılara ergonomik olarak sunulsa da ne yazık ki bu doğru değildir. Eğer siz de, ürünün ergonomik olup olmadığını anlamak için, mouseyi almadan önce denemeniz gerekmektedir. Özellikle parmaklarınız ve avuç içinizin mouse ile uyumu son derece önemlidir. Mouselerin büyük bir kısmı sağ elini kullanan kullanıcılara uygun olarak tasarlanmıştır. Ancak sol elinizi kullanıyorsanız, her iki ele uyumlu olan Gaming Mouse ürünlerinden almanız gerekmektedir.

Gaming Mouse İle Normal Mouse Arasındaki Farklar

Standart olarak alınan bir bu ürün sadece temel fonksiyonlar için verimli çalışabilmektedir. Oyuncu Mouse olarak bilinen Gaming Mouseler, kişiye daha başka özellikler vaat etmektedir. Kaliteli bir oyun oynamak isteyenlerin tercihi oyuncu mouseden yana olmaktadır. Ergonomik olan oyuncu mouseler, uzun süren oyunlarda, kullanıcıların rahatlığını sağlar. Bilek ve eldeki ağrıların önüne geçen oyun mouseler, özel tutuşlar için tasarlanmış ve üretilmiştir. İyi bir oyun severin tercih edebileceği bütün Gaming Mouse modelleri ve markaları için https://www.incehesap.com/gaming-mouse-fiyatlari/  adresini ziyaret edebilir, kendinize en doğru mouseyi online olarak satın alabilirsiniz.

 

Oyunuz kaydedildi! Şimdi paylaşabilirsiniz!


Ne Düşünüyorsun?
  • Beğen
  • Hahaha
  • Sevimli
  • İnanılmaz
  • Üzgün
  • Sinirli
To Top